Alternatif Etkinlik Haberleri

Longoz Doğa Kampı

thrakis-doğal-yasamYer : İğneada / KIRKLARELİ

Tarih : 19 – 22 Eylül 2013

Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık ve DAYKO Vakfı işbirliği ile sürdürülebilir doğa temalı gerçekleştirilecek doğa kampımızın başvuruları başladı !

Küresel Çevre Sorunları ve yanlış politikalar sebebiyle tehdit altında kalan onlarda doğal alanın sürdürülebilirliğinin sağlanmasına katkı sağlamak, gençlerde bu anlamda farkındalık yaratmak, doğal yaşamın güzelliklerini deneyimlemek ve unutulmaz hatıralar yaratmak amacındayız, tabi siz doğa dostlarının katılımları ile !

Özellikle ülkemizde çevre sorunlarının en çok kendini gösterdiği ve günden güne yanlış politikaların yarattığı tehditin içine süreklenen bölgelerde yaşayan genç arkadaşlarımızın katılımları sağlamak temel gayemiz olsa da ülkemizin dört bir köşesinden gencin katılımlarına açığız. Tek şartımız 18-25 yaş aralığında olmanız.

 

Gerçekleştirilecek Faaliyetler;

– Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Politikaları üzerine atölyeler,
– İğneada Longozlarında Doğa Yürüyüşleri
– Sürdürülebilir Kalkınmaya Gençlerin Etkisi konulu panel,
– Doğa Kampçılığı üzerine temel eğitimler,
– Yaygın Öğrenim Teknikleri temelli grup çalışmaları
– Role-Playing Games
– Yerel Yönetim Ziyaretleri
– Dupnisa Mağarası ve Tarihi Top Dökümhanesi Ziyaretleri
– Kültürel Geceler
– Bölgenin Tarihsel geçmişi konulu ateş başı sohbetleri

Bir gece eşsiz Istranca ormanları içinde, bir gece Longoz kıyısında orman içinde ve bir gece Türkiye-Bulgaristan sınırında gerçekleşecek konaklamalarımız organizasyon tarafından sağlanacak kamp çadırlarında olacak, gıda malzemeleri de yine organizasyon tarafından sağlanacak kampımız tamamiyle ücretsiz. Ancak üzelerek söylemek zorundayız ki, katılımcılarımızın seyahat masraflarını, Kırklareli – İğneada aracı ulaşım haricinde karşılayamıyoruz. Umarız bu sizler için heyecan kırıcı olmaz.

Sizlerde bu organizasyonun bir parçası olmak istiyorsanız, durmayın !

Başvuru Formu : https://docs.google.com/forms/d/1wDhgz6VfDJR5MPu_E_kMjv4JUkJ0LjATjrVkFAyZiOw/viewform

SON BAŞVURU TARİHİ : 13 Eylül 2013 Cuma, Saat: 17.00

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...