Etkinlik Haberleri Sergi ve Gösteri

Darüşşafaka Yararına Resim Sergisi

darülşafakaMahmure Özçelik’in seçkin eserlerinden oluşan ve geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanacak olan resim sergisi, Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin değerli bağışçısı, ressam Mahmure Özçelik, 9 Eylül 2013 Pazartesi günü Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde Darüşşafaka Cemiyeti yararına bir sergi açıyor.

Özçelik, bu sene 150. kuruluş yılını kutlayan Darüşşafaka’nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna destek vermek amacıyla, sergisinin tüm gelirini Darüşşafaka’ya bağışlıyor.

Sergi, 25 Ekim’e kadar, Pazar hariç her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde, sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Darüşşafaka, 150 yıldır yaşamları eğitimle değiştiriyor
Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından beri “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdürüyor. Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklarımıza kaliteli ve çağdaş eğitim olanağı tanıyor ve onların düşünen, sorgulayan, çevrelerine ve ülkelerine karşı sorumlu, aydın bireyler olarak hayata atılmalarını sağlıyor.

Bugün Türkiye’nin dört bir köşesinden, sınavla seçilen 1.000’e yakın çocuğumuz, Darüşşafaka’da ortaokul 1. sınıftan liseyi bitirinceye kadar tam burslu, yatılı ve İngilizce eğitim görüyor.

Darüşşafaka Cemiyeti bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulduğu günden bu yana, hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların bağışlarıyla varlığını sürdürüyor. Darüşşafaka öğrencilerinin eğitim, barınma, beslenme, kıyafet, sağlık, kitap, kültürel aktiviteler, cep harçlığı gibi yaşam giderleri ve aynı zamanda üniversite eğitimini sürdüren Darüşşafaka mezunlarına sağlanan burslar da dahil olmak üzere tüm giderler, hayırseverlerin, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurum ve şirketlerin destekleriyle karşılanıyor.

 

Kaynak: http://www.istanbul.net.tr/Etkinlik/sergi/darussafaka-yararina-resim-sergisi/45963/15

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...