Etkinlik Haberleri Konser

Itzhak Perlman Türkiye’ye Geliyor!

itzhak_perlman_0120. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman, Yapı Kredi ana sponsorluğunda, 29 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde vereceği konser için tekrar Türkiye’ye geliyor.

Geçtiğimiz aylarda yine Yapı Kredi sponsorluğunda İstanbul’da konser veren virtüözün tüm biletleri kısa zamanda tükenmişti.

Her gittiği ülkede yoğun ilgiyle karşılaşarak konser biletleri aylar öncesinden tükenen, Schindler’in Listesi filminden de tanınan Itzhak Perlman İstanbul’da müzik severlere unutulmaz dakikalar yaşatacak!


20 milyon dolarlık Soil Stradivarius geri geliyor!
Geçtiğimiz aylarda Yapı Kredi sponsorluğunda İstanbul’da konser veren Perlman, bu senede ünlü kemanını yanında getiriyor.

Perlman konsere, geçmişte Yehudi Menuhin’e ait  Stradivari’nin altın çağında yapılmış en iyi kemanı olduğu düşünülen 1714 yılı yapım tarihli, 300 yıllık Soil Stradivarius ile katılacak.

Perlman’ın kullandığı enstrümanın değerinin 20 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

5 ayrı dalda Grammy sahibi…

En İyi Oda Müziği ve En İyi Enstrümantal Solist Performansı gibi toplamda 5 ayrı dalda Grammy Ödülü’ne sahip olan Perlman’ın, Harvard, Yale, Brandeis, Roosevelt, Yeshiva ve Hebrew Üniversitelerinde fahri ve onursal doktoraları bulunuyor.

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...