Etkinlik Haberleri Sinema

16. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali

rendezFİLMLER

16. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali “Yılın Son Film Festivali” unvanını önüne katarak 20-26 Aralık tarihleri arasında, dünya sinemasının son dönemdeki en iyi örneklerini içeren renkli programıyla izleyicilerini selamlayacak.

FESTİVAL NEREDE?

TÜRSAK Vakfı tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 16. senesini geride bırakacak olan festivalin filmleri, ismiyle özdeşleşen,Levent Cinemaximum Kanyon, Beyoğlu Cine Majestic, belgesel ve kısa film gösterimlerinin ücretsiz yapılacağı Fransız Kültür Merkezi’nin yanı sıra, bu sene yepyeni bir mekanda daha izleyiciyle buluşacak. Dünyanın en büyük kültür merkezlerinden birine sahip olan Zorlu Center’da açılan, Cinemaximum Zorlu Center ilk festivaline ev sahipliği yapacak.

AYRINTILI BİLGİLER

TÜRSAK Vakfı tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 16.sı düzenlenen Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali’nde bu yıl “Gala İstanbul”, “Dünya Dönüyor”, “İlk Randevu”, “Sinema Tarihi Yazıyor”, “Film Bağımlıları için Bağımsız Filmler” ve “Çok Satanlar” gibi başlıklar altında sinema dünyasından en iyi ve en güncel yapımlar izleyici ile buluşacak. Programda, Festival Yönetmeni Esra Even’in seçkisinden oluşan ödüllü filmler, usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu, 50’den fazla film bulunuyor.

Bu sene Randevu İstanbul, ismiyle özdeşleşen Levent Cinemaximum Kanyon, Beyoğlu Cine Majestic, belgesel ve kısa film gösterimlerinin ücretsiz yapılacağı Fransız Kültür Merkezi’nin yanı sıra, yepyeni bir mekanda daha izleyiciyle buluşacak. Dünyanın en büyük kültür merkezlerinden birine sahip olan Zorlu Center’da açılan, Cinemaximum Zorlu Center ilk festivaline ev sahipliği yapacak. Festival sinemaseverleri alışveriş aralarında, yemek molasında, herkesi salonlara dünya festivallerinde ses getiren filmleri izlemeye davet ediyor.

Bilet fiyatlarının gündüz seansları 5 TL, akşam seansları 10 TL olacağı festivalle ilgili ayrıntılı bilgilere randevuistanbul.com adresinden veya 02122445251 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...