Mekan

Mekan: Kilisli Fikoooo !

Hey Millet Bilenler Bilmeyenlere Bi Duyursun!

Kadıköy’ü bilirim, tamam burnu havadalık yapmayayım normal bir bilgi seviyesindeyim :)

Dış MekanAma geçenlerde erkek arkadaşımın götürdüğü Kilisli Fiko’ya hiç bir zaman yolum düşmezdi. Çünkü hem çok bilindik bir yerde (ama göremeyeceğim bir şekilde konumlanmış) hem de aşırı salaş bir yer. Bu kadar lezzetli olabileceğini hiç tahmin etmezdim. Kısacası Kilisli Fiko ön yargılarınızı alt üst edecek, hızlı ve lezzetli bir atıştırmalık için süper bir mekan. Mekan için denilen ‘Arada kalmış Cennet!’ benzetmesini çok beğendim. Benzetildiği gibi…

Kilisli Fiko’nun menüsü: Yuvalama çorbası, Urfa & Adana & Şiş & Karışık Kebap, Çiğ Köfte ve tatlı ! Gayet nezih bir menü. Kebabı sunuş şekilleri de oldukça farklı. Kesinlikle Kilisli Fiko’da bir şeyler yemenizi tavsiye ederim, kebap sevenler için iyi bir alternatif. Havuç dilim baklavayı da deneyin, onun lezzetiyle şarşıracaksınız.

Kebap

 

Mekanın oldukça enterasan 30 yıllık tarihçesi var, içerisinde bulunan fotoğrafları tek tek incelediğinizde görebilirsiniz. Eskiden adı Kebap Bus imiş. Dolmuş ve otobüs duraklarına yakın olduğu için şöförlerin de iyi bildiği bir yer.

Not: Mekanı ağaçlar biraz kapamış, yolun kenarında ve muhakkak ıslak mendil isteyin:) Islak mendilleri yazın ferahlamamız için soğuk getiriyorlar. Not 2: Vedat Milor mekan hakkında yazısı bulunmaktadır:)

Yol Tarifi: Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nden Kadıköy’e doğru inerken yol iki ye ayrılıyor, Fenerbahçe/ Kızıltoprak tabelasına doğru hemen dönerken solda kalıyor veya köşede Deniz Otel var onun karşısında veya o civarda birine ‘Demirspor Halı Sahası’nı sorun, hemen onun önünde kalıyor.

 

Adres: Şahap Gürler Caddesi No: 1 (Demirspor Kulübü Önü) Kadıköy/ İstanbul
Tel: (0216) 418 91 95 GSM: (0532) 213 49 56
http://www.mekanist.net/istanbul/restoran/kilisli-fiko

İrem AKÇAKARA

Şanslılardan, şansı eksilmeyenlerden... Yemek yemiş olmak için asla yemeyenlerden, yemeğe sanatsal yaklaşanlardan... Kahvesiz, hoş sohbetsiz asla diyenlerden... Ayrıntılara maalesef çok takılan, her şey mükemmel olmalı diyenlerden... Hayatta tek hedefi her daim mutlu olmak, mutlu yaşamak için yaşamaya çabalayanlardan'ım. 15 yaşındayken en büyük hayalim 'Hindistan'a gitmek ve 'B Sınıf'ı ehliyet alabilmekti. Gel gelelim ki ehliyet var, lakin o büyük hayali daha olgun bir yaşa erteledim. Benim için nirvana mertebesinde olan Hindistan seyahatini yapmadan önce, görmem, gezmem gereken bir sürü ülke ve şehir var. Göçmenlik kanımda var :) Durmadan geziyorum, görüyorum, yiyorum, içiyorum ve fotoğraflıyorum. Genç yaşımda var olan olanaklarımı en iyi şekilde değerlendiriyorum. Bir yemek, bir yer, bir koku, bir manzara vs. gerçekten güzelse çoğunlukla çevremdekilere tavsiye ederim. Artık bu tavsiyeden öte yazı yazmaya dönünce böyle güzel bir ekibin parçası olmak istedim. İyi okumalar & eğlenceler, Not: Mutlu olmayı kaçırmayın:)

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...