Etkinlik Haberleri Sergi ve Gösteri

Tiyatro Gerçek: “Üstü Kalsın” Ocak’ta da Sizlerle…

562199_414465098581365_1515661834_n“Böylece bir kere daha boynunlayız sayılı yerlerinden
En uzun boynun bu senin dayanmaya ya da umudu kesmemeye
Laleli’den dünyaya doğru giden bir tramvaydayız
Birden nasıl oluyor sen yüreğimi elliyorsun
Ama nasıl oluyor sen yüreğimi eller ellemez
Şevişmek bir kere daha yürürlüğe giriyor
Bütün kara parçalarında, Afrika dahil”

“Üvercinka” şiirinin ilk dizesiyle başlamak istedim yazıma. İlk dizelerin vuruculuğu kadar son kelimesine kadar yıkıcı  bir şiir “Üvercinka” . Sihir gibi bir şiirdir üvercinka. bütün güzel şiirler gibi hissettirdiği kalın şeritlerle sınırlarını çizmiş, tanımları yapılmış ve taraflara kaldırılmış “kelime”lerle açıklanamaz.
Anlatabilir miyim bilmiyorum ama bazen birinin sadece olması bile yeter. Birinin yanında olmaktan filan bahsetmiyorum, tanımış olmaktan ve varolduğunu bilmekten bahsediyorum. Işte üvercinka, birinin sadece varolmasının tek başına hayatı güzelleştirebilmesine benzer.
Üvercinka bir kez okunduktan sonra, hiç birşey eskisi gibi olmaz. Şimdilerde Hakan Gerçek’in sesiyle tekrar hayat buluyor.

Üstü Kalsın, Cemal Süreya’nın şiirlerinden ve bazı düzyazı metinlerinden oluşan, müziğin şiirlere eşlik ettiği tek perdelik bir gösteri. Simgeler ve çağrışımlarla düzenlenmiş sahne atmosferinde Hakan Gerçek şairin büyüleyici şiirlerini seslendiriyor; Gerçek’e, Tilbe Salim eşlik ediyor.”

26 Aralık saat 20:30′da Maya Cüneyt Türel Sahnesi‘nde  Dante ve Beatris’inkine fena halde öykünenleri bekliyor!

10 – 23 -25 Ocak tarihlerinde Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde.

beklebizi.com

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...