Etkinlik Haberleri Konser

Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası ve Hilary Hahn İş Sanat’ta

Hem güzelliği hem de kemanı çalışıyla insanı etkileyen Hilary Hahn , Frankfurt Filarmoni Orkestrası ile birlikte Mart ayının sonunda İş Sanat’ta dinleyicileriyle buluşuyor. Kaçırmamak lazım.

frankfurt

Konser programı ise şu şekilde:

J. Brahms Keman Konçertosu Op. 77, Re Majör
A. Bruckner Senfoni No. 3, Re minör

hilary hann

Bilet fiyatları ise 20TL’den başlayarak 140 TL’ye kadar çıkıyor. Eğer İş Sanat gişesinden alırsanız 20 TL tutarındaki öğrenci biletini alabilirsiniz.

“Geçtiğimiz sezon verdiği muhteşem resitalde İş Sanat seyircisini adeta büyüleyen Hilary Hahn bu kez Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası eşliğinde bir kez daha İstanbul’da! Teknik parlaklığı, derin duygusal yorumları ve yeni müziğe bağlılığıyla zamanımızın en çok aranan yorumcularından biri olan Hahn genç yaşına sığdırdığı iki Grammy, çok sayıda Diapason ve Preis der deutschen Schallplattenkritik ödülleri ile göz kamaştıran bir kariyer sürdürüyor. Uluslararası müzik sahnelerinin en başarılı şeflerinden Paavo Järvi‘nin yöneteceği Frankfurt Radyo Senfoni, 80 yıllık köklü geçmişinde bugün Avrupa’nın önde gelen orkestralarının arasında yer alıyor. Järvi’nin 2006 yılından beri müzik direktörlüğü ve daimi şefliğini üstlendiği topluluk her stil ve dönemden eseri muhteşem bir olgunlukta seslendirebilme özelliği ile tanınıyor. ”

şe

Kaynak: www.issanat.com.tr

Gitmeden önce dinlemek isteyeneler şu linke göz atabilir :)

Gezmeyi seven biri işte....

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...