Sergi ve Gösteri

Shelter Add İstanbul Hush Gallery’de!

Hush Gallery, İtalyan sanatçı Riccardo Ajossa’nın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi “SHELTER ADD”e “17 Mayıs-5 Temmuz 2014” tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Ajossa’nın çalışmalarının temelinde “Kağıt” malzemesine odaklanarak sadece bu malzemenin yankılarının tamamen organik kalabildiğini sorguladığı “Shelter ADD” sergisi her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Yeldeğirmeni’nde konumlanan Hush’da gezilebilir. 

Açılış kokteyli 17 Mayıs Cumartesi saat 18.30-20.30 arasında olacaktır.

Disambigua Art Space ve Hush Gallery’nin ilk işbirliği olan bu sergi, “İtalya ve Türkiye”/iki gerçeklik arasında açık bir diyalog oluşturmak amacıyla, ‘hosting exchange’ görüşüyle ortaya çıkmıştır. Somut mekan Hush olsa da sergi 17 Mayıs Cumartesi açılış gününden itibaren Disambigua’nın hazırladığı websitesi üzerinden İtalyan izleyicilerle de buluşacak. ( www.disambiguartspace.com/virtual-d/virtual-d.html)

Shelter Add sergisi bu projenin ilk ürünüdür, ilerleyen dönemde Viterbo şehrinde bulunan Disambigua ArtSpace’de ortak sergi projeleri gerçekleşmesi hedeflenmektedir.

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...