Mekan

Kuzguncuk’ta tazecik kahvaltı: Kafe La Mekan

Kuzguncuk…

Anadolu yakasının hala en sakin muhitlerinden biri… Şehrin gürültüsüne ve betonlaşmasına inat kendine özgü yapısını hala koruyan Kuzguncuk…

kafe la mekanEski binaları, kedileri, küçük kafeleri ve sokakta birbiriyle selamlaşan insanlarıyla bu sevimli semtte bir kafe önerisinde bulunacağım. Ana cadde üzerindeki sıra sıra kafelerden birinde kahvaltı etmek isterseniz Kafe La Mekan’ı tercih edebilirsiniz.

Mekan küçük bir mekan. Kaldırıma koydukları bir kaç masaları var , dışarıda oturup hele de hava güzelse ağacın altında, semtin sakin insanlarını izleyebilirsiniz. İçeride oturursanız da mutfakta sevgiyle çalışan bayanla sohbet edebilirsiniz. :) Evde hazırlanmış bir kahvaltıyı andırmasının sebebi bu sanırım, mutfakta sevgi olması…

Minnoş kediler etrafınızda dolanırken , kafenin çalışanları sizinle sürekli gülen yüzleriyle ilgileniyorlar. Kafede yiyebilecekleriniz ise kendi yaptıkları kurabiyeler, kekler, börekler , poğaçalar. Bunlardan yiyebileceğiniz gibi aslında burada kahvaltı yapmanızı tavsiye ediyorum.

Kahvaltı tabağının porsiyonu oldukça doyurucu olduğu gibi ürünler de taze mi taze lezzetli mi lezzetli. Hem uygun fiyatlı kahvaltı ediyorsunuz hem de özenle seçilmiş peynir , reçel ve bal çeşitlerinden yiyorsunuz. Kahvaltı tabağında en az 3 çeşit peynir, zeytin, söğüş, bal, tereyağı, reçel, zahter ya da kavurma oluyor. İki kişi giderseniz ortaya söyleyeceğiniz bir kahvaltı tabağı ve yanında yumurta, menemen ya da omlet epeyce doyurucu oluyor. Ayrıca servis ettikleri reçeller ev yapımı, Antakya’dan birinin yolladığı el emeği reçeller…  Turunç ve patlıcan reçeli sık sık rastlamadığımız lezzetler, daha önce tatmadıysanız deneyin derim.

kafe la mekan

Ayrıca buranın en güzel özelliklerinden birisi dışarıdaki masaların ayaklarında ısıtıcıların olması yani serin bir gün de bile dışarıda oturabilir ve güzel bir kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz. :)

Güzel bir güne başlangıç için daha ne olsun :)

Mekanın Facebook sayfası: https://www.facebook.com/pages/Kuzguncuk-Kafe-La-Mekan/252129411557325?fref=ts

Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi No: 37/A
Kuzguncuk ÜSKÜDAR
Tel: 0216 391 29 98

Afiyet olsun !

İlkim Ecem Emre     

Gezmeyi seven biri işte....

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...