Mekan

Mekan: Lacivert Restaurant

istanbulplaces_lacivert_restaurant_beykoz - KopyaAnadolu yakasının en güzel yerlerinden biri,

Fatih Sultan Mehmet köprüsünün altından Boğaziçi köprüsüne uzanan dalgalar,

Sizinle beraber günün her anına eşlik edebilecek bir yer.

Size kusursuz görseliği romantik detaylarla sunuyor…

Ve unutulması zor lezzetlerle.

Kısacası “Lacivert Restaurant”

Mis gibi deniz kokusu, dalgaların sesi ve şık dekorasyonu ile yoğun trafikten ve İstanbul’un kalabalığından kaçıp kendinizi şımartmak için birebir…

Denize sıfır konumunun tadını doyasıya çıkarmak için yaz aylarında kesinlikle gidilmesi gereken restaurantlar arasında bulunmaktadır. Kışınsa iç mekanındaki sıcak atmosferiyle boğaz manzarasına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Zengin mönü içeriğiyle size farklı tatlar sunuyor. Benimse tercihim genellikle deniz ürünlerinden yana oluyor. Farklı sunumlari ile levrek balığı favori tercihlerim arasındadır(*Kağıtta levrek buğulama taze kekik ve adaçayı ile veya derisi üzerine pişirilmiş ızgara deniz levreği, *Kuşkonmaz poşe bıldırcın yumurtası ve kırmızı havyari, *Çam sakızlı patlıcan beğendi üzerine taze otlarla marine edilmiş levrek külbastı; körpe roka ile). Eğer deniz ürünleriyle pek aram yok benim diyorsanız da, ana yemek kısmında ağzınızı sulandıracak et çeşiteleri mevcuttur. Şarap ve içki mönüsü ile yemekten önce veya yemekle birlikte içkinizi boğaza karşı yudumlayabilir, keyfinize keyif katabilirsiniz. Tatlı olarakta eğer doğum günü kutlayacaksınız mekanın size önceden hazırlamasını istediğiniz pastadan bir çatal alın ve şok etkisiyle sarsılın derim:) (kesinlikle yediğim en güzel pastalar arasındadır.) Her Pazar, 11.00- 14.00 saatlerinde farklı brunch konseptleriyle de hizmet vermektedir.

“Lacivert Restaurant” hakkında bir çok şey yazılmış ve anlatılmıştır. Her yazının ortak noktası ise mekanın kusursuz “MANZARASI”dır… Kesinlikle hayatınızda en az bir kere gitmeye değer!

YE: Deniz ürünlerinden size uyan bir lezzeti,

İÇ: Rakı!

EĞLEN: Manzaraya baka baka…

Güzel bir yerden yemek yemek istiyorsanız rezervasyonun şart olduğunu belirteyim;

Körfez Caddesi No: 57/A Anadoluhisarı/ İstanbul

Telefon: 0216 413 42 24 – 413 37 53

www.lacivertrestaurant.com

İrem Akçakara

Şanslılardan, şansı eksilmeyenlerden... Yemek yemiş olmak için asla yemeyenlerden, yemeğe sanatsal yaklaşanlardan... Kahvesiz, hoş sohbetsiz asla diyenlerden... Ayrıntılara maalesef çok takılan, her şey mükemmel olmalı diyenlerden... Hayatta tek hedefi her daim mutlu olmak, mutlu yaşamak için yaşamaya çabalayanlardan'ım. 15 yaşındayken en büyük hayalim 'Hindistan'a gitmek ve 'B Sınıf'ı ehliyet alabilmekti. Gel gelelim ki ehliyet var, lakin o büyük hayali daha olgun bir yaşa erteledim. Benim için nirvana mertebesinde olan Hindistan seyahatini yapmadan önce, görmem, gezmem gereken bir sürü ülke ve şehir var. Göçmenlik kanımda var :) Durmadan geziyorum, görüyorum, yiyorum, içiyorum ve fotoğraflıyorum. Genç yaşımda var olan olanaklarımı en iyi şekilde değerlendiriyorum. Bir yemek, bir yer, bir koku, bir manzara vs. gerçekten güzelse çoğunlukla çevremdekilere tavsiye ederim. Artık bu tavsiyeden öte yazı yazmaya dönünce böyle güzel bir ekibin parçası olmak istedim. İyi okumalar & eğlenceler, Not: Mutlu olmayı kaçırmayın:)

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...