Alternatif

Biri “MACERA” mı dedi?

Buyrunuz yazının devamını okuyunuz…

İstanbul’un yakınlarında bir orman alanı, engellerle dolu bir parkur, alışılmamış tümsekler, beklenmeyen çamur birikintileri ve hepsinden ötesi maceralarımıza eşlik edebilecek yürekliliğe sahip rehberimiz Tolga Bey!

Arkadaşlarla birlikte atv safari turu yapmaya karar vermiştik. İnternette araştırma yaparken http://www.safarilifeistanbul.com web sitesiyle karşılaştık. Hem İstanbul’un merkezine yakın olması hem de sahip olduğu ormanlık alan bizi cezbetmeye yetti. “Biz akşam vakti gelsek yine atv safari turu yapabilir miyiz?” diye sorduğumuz soruya “Kendinize güveniyorsanız ve daha önce atv safari turu deneyiminiz varsa buyrun gelin.” diye cevap almamızla soluğu Şile’de aldık.

Eğer aradığınız şey adrenalinse ve karanlıkta soluğunuz kesilsin istiyorsanız bu macerayı kesinlikle denemelisiniz:) Tolga Bey gerçekten çok iyi bir rehber onun sayesinde hiç bir sorun ve sakatlanma yaşamadan turumuzu tamamlayabildik. Üstümüzden tulumlarımızı çıkarıp bir çay içelim; sohbet edelim diye çardağa geçtiğimizde Tolga Bey sahip olduğu safari jipini anlatmaya başladı. Bu kadar geldik onu da mı denesek diye düşündük ve jiple ormana daldık, kabul etmek gerekirse o daha tehlikeliydi. Çamura bulandık, dallar yüzümüzü çizdi, araba bataklığa saplandı vs. lakin her şeye değerdi:)

Eğer hayatınızda hiç atv safari turu yapmadıysanız; gündüz vakti ve spor kıyafetlerinizle gitmenizi öneririm ve her şeyden önce kafadar bir arkadaş grubu oluşturmanız tavsiyelerimin arasındadır. “Safari Life” atv safari turundan sonra mangal keyfi içinde birebir! Tolga Bey’e bir telefon etmeniz ve beklentilerinizi paylaşmanız yetecektir. Fiyatlar gayet makuldür.

İyi eğlenceler dilerim…

İletişim Bilgileri
Adres: Şile Yolu, Işık üniversitesi karşısı, İstanbul
Yetkili: Tolga AKDENİZ
Telefon: 0532 634 15 55
Web Sitesi: http://www.safarilifeistanbul.com

 

İrem Akçakara

Şanslılardan, şansı eksilmeyenlerden... Yemek yemiş olmak için asla yemeyenlerden, yemeğe sanatsal yaklaşanlardan... Kahvesiz, hoş sohbetsiz asla diyenlerden... Ayrıntılara maalesef çok takılan, her şey mükemmel olmalı diyenlerden... Hayatta tek hedefi her daim mutlu olmak, mutlu yaşamak için yaşamaya çabalayanlardan'ım. 15 yaşındayken en büyük hayalim 'Hindistan'a gitmek ve 'B Sınıf'ı ehliyet alabilmekti. Gel gelelim ki ehliyet var, lakin o büyük hayali daha olgun bir yaşa erteledim. Benim için nirvana mertebesinde olan Hindistan seyahatini yapmadan önce, görmem, gezmem gereken bir sürü ülke ve şehir var. Göçmenlik kanımda var :) Durmadan geziyorum, görüyorum, yiyorum, içiyorum ve fotoğraflıyorum. Genç yaşımda var olan olanaklarımı en iyi şekilde değerlendiriyorum. Bir yemek, bir yer, bir koku, bir manzara vs. gerçekten güzelse çoğunlukla çevremdekilere tavsiye ederim. Artık bu tavsiyeden öte yazı yazmaya dönünce böyle güzel bir ekibin parçası olmak istedim. İyi okumalar & eğlenceler, Not: Mutlu olmayı kaçırmayın:)

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...