Etiket: etkinlik

Kuzey Işıklarının Altında Uyumak İster misiniz ?

Meraklısına Fırsat Haberleri

Kuzey Işıklarının Altında Uyumak İster misiniz ?

İzlanda’da volkan manzaralarından Finlandiya’da cam Eskimo evlerine, Kuzey Işıkları seyahati için en muhteşem oteli bul.

Kuzey Kutbu’nun yıldızlarla döşeli gökyüzünün altında durarak Kuzey Işıklarının semavi dansını izlemek ve doğanın en muhteşem ışık gösterisine tanık olmak, sanki dünya dışı bir fenomenin içinde yer almak gibi… Aslında teknik olarak öyle de.

Aurora Borealis (Kuzeyin Şafağı) olarak da bilinen bu hareketli semavi ışıklar, Güneş’ten yayılan elektrik yüklü parçacıkların Dünya’nın manyetik alanına ulaşmasının bir sonucudur. Kutuplar bu alanın en zayıf olduğu yerler oldukları için, ne kadar kuzeye gidersen, onları görme şansın o kadar artar.

Kuzey Işıkları’nın Peşinde‘ yarışmamıza katıl ve Aurora Borealis’i görmek için seyahat KAZAN!

İstihale Buhranı // Alteration Depression

Etkinlik Haberleri Sergi ve Gösteri

İstihale Buhranı // Alteration Depression

Modulor_ 30 cm x 20 cm, karışık teknikHush Gallery, Özge Topçu’nun “İstihale Buhranı” isimli ilk solo sergisine “1 Kasım-18 Aralık 2014” tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, işleriyle Cumhuriyet Türkiye’sinin inşası ve dünyada uluslararası modernizm kanunlarının uygulamaya konmasının “eşzamanlı” oluşundan yola çıkarak ülkede yapılandırılan mimarinin ve görsel kültürün çarpıcı örneklerine ayna tutuyor. 1923-1943 yılları arasında yaşanan devrim sürecinde binaların fasatları ve insanların çehrelerinin bir senkronizasyonla değiştiği, modernist mimarinin biçimsel özelliklerinin toplum inşasıyla paralelliği sergide gözler önüne seriliyor.Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun 1934’te kaleme aldığı “Ankara” kitabında – kübik iç mekanı – tasvir etmek amacıyla kullandığı “İstihale Buhranı” ifadesinden adını alan sergi her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Yeldeğirmeni’nde konumlanan Hush’da gezilebilir.Continue reading “İstihale Buhranı // Alteration Depression” »

Süreyya Operası Açılış Konseri

Etkinlik Haberleri Konser

Süreyya Operası Açılış Konseri

13 Ekim October Pazartesi Monday – 20.00
AÇILIŞ: GÜLSİN ONAY PİYANO RESİTALİ
OPENING: GÜLSİN ONAY PIANO RECITAL
 Bu Chopin programıyla ilgili ‘özellikleri’, değerli piyanist Gülsin Onay izleyiciler için şöyle özetledi:
“Süreyya Operası’nın büyülü atmosferi beni her zaman çok etkilemiştir. Bu sihirli mekanda sadece Chopin’in eselerinden oluşan bir program ile sevgili müzikseverlerle buluşmaktan büyük mutluluk duyacağım.

Continue reading “Süreyya Operası Açılış Konseri” »

GncFest’14 7 Eylül’de Başlıyor!

Etkinlik Haberleri Konser

GncFest’14 7 Eylül’de Başlıyor!

Dünya yıldızları, 2014’ün en çok konuşulacak festivali GNCFEST’te buluşuyor!

“Happy” şarkısı ile dünyaca ünlü ve bu sene Grammy’e damgasını vuran Pharrell Williams‘ın yanı sıra bir başka dünya yıldızı Rita Ora, şarkıları dillerden düşmeyen Inna ve Türkiye’nin en önemli isimlerindenmaNgaMabel MatizModel ve gün boyu sürecek oyunlar, eğlenceler, şarkı seçmeler, daha neler neler…

7 Eylül’de İTÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin en genç ve teknolojik festivalinin biletleri satışta! Üstelik Gnctrkcll, Black, Platinum, Turkcell Kurumsal, Akıllı Kadınlar, Profesyoneller, Platinum Business kulüp üyeleri biletleri 75 TL’den başlayan fiyatlara alabilecekler. İndirimli biletlerden yararlanmak için GNCFEST yazıp 2278’e gönderin. Biletinizi satın alırken Üyelik/Kampanya Tipi bölümüne SMS ile gelen kodu girin, maksimum 4 adet indirimli bilet alın.

Monica Molina Açıkhava’da

Etkinlik Haberleri Konser

Monica Molina Açıkhava’da

Aşk şarkılarının büyülü sesi Monica Molina, kariyerinin en özel şarkıları ve yepyeni albümü Mar Blanca ile Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 6 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde! 

Yurdumuza gelen yüzlerce şarkıcı arasında bizlerle gönül bağı kuran, yurt dışındaki röportajlarında Türkiye’yi öve öve bitiremeyen İspanyol diva Monica Molina, çıkardığı tüm albümleri ile Türkiye’de büyük satış rakamlarına ulaşmaya devam ediyor. Biletleri haftalar öncesi tükenen, konserleriyle büyük bir hayran kitlesi kazanan yıldız; İspanya’nın efsanevi şarkıcısı babası Antonio Molina’nın en önemli şarkılarını yeniden yorumladığı Mar Blanca albümünün dünya turnesi kapsamında Türkiye’de!

Continue reading “Monica Molina Açıkhava’da” »

#İstanbul: En tepeden merhaba!

Gezi Notları Mekan Türkiye Gezileri

#İstanbul: En tepeden merhaba!

Çoğu kişinin bildiği gibi rotamız: 4. Levent ve Sapphire Seyir Teras!

Kesinlikle herkese gitmesini öneriyorum. Akşam üzeri gitmenizi tavsiye ederim. Böylece güzel fotoğlar çekebilirsiniz:) Tabi akşam, hava karardıktan sonra gidildiğinde de ışıkların büyülü atmosferini izleyebilirsiniz.

236 metre yükseklikteki Türkiye’nin ilk ve tek seyir terası” & 360 derece İstanbul…

Vaat ettiklerini karşılayan bir yükseklik, en duygusu için birebir:)

Helikopter simülasyonunu çok beğenmedim, ama Vista Cafe’sinde güzel bir tatlı yiyip çay veya kahve içmenizi öneririm.

 

Açılış Saati: 10:00 – 22:00

Web Sitesi (Online Bilet Alımı Mümkün): http://www.istanbulsapphire.com/index_seyir.html

 

İrem Akçakara

SALT Beyoğlu’nda: state-theatre

Sinema

SALT Beyoğlu’nda: state-theatre

MGL 3Lagos, Tahran, Berlin, Detroit, Beyrut ve Mönchengladbach’taki terk edilmiş devlet tiyatroları üzerine altı deneysel belgesel film,

31 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde SALT Beyoğlu’nda.

SALT’ta Gösterim Programı: state-theatre

 

31 Mayıs-6 Haziran

SALT Beyoğlu, Açık Sinema

 

Sanatçılar Daniel Kötter ve Constanze Fischbeck’in state-theatre [devlet tiyatrosu] projesi, farklı dünya kentlerindeki terk edilmiş devlet tiyatrolarına dair altı deneysel belgeselden oluşuyor.

state-theatre, toplumsal işlevlerini yitirmiş olan mekânlardan; terk edilmiş alanlar, inşaat sahaları, kullanılmayan veya yeniden tanımlanmış binalara dönüşmüş, zamanının alegorik toplaşma yerleri olan tiyatrolardan yola çıkıyor. Lagos, Tahran, Berlin, Detroit, Beyrut ve Mönchengladbach’taki vakalar üzerinden mevcut kentsel koşulları performans sanatları açısından örnekliyor.

Program kapsamında Kötter ve Fischbeck, 4 Haziran’daki gösterimi takiben saat 19.00’da SALT Beyoğlu’nda bir konuşma yapacaklar.

Filmler, 12.00 ve 16.00’da başlamak üzere (Pazartesi hariç) günde iki kez gösterilecektir. 1 Haziran Pazar günü 14.00 ile 4 Haziran Çarşamba 15.00’te başlayan gösterimler ise tek seri olarak gerçekleştirilecektir.

lagos 2state-theatre #1 LAGOS (2010)

 

Daniel Kötter ve Constanze Fischbeck (Segun Adefila ile)
24 dakika

İngilizce; İngilizce altyazılı

state-theatre #2 TEHRAN (2011)

Daniel Kötter ve Constanze Fischbeck (Sara Reyhani ve Arezou Hosseini ile)

24 dakika

Farsça; İngilizce altyazılı

 

state-theatre #3 BERLIN (2011)

Daniel Kötter ve Constanze Fischbeck (Herrmann Heisig ile)

22 dakika

Almanca; İngilizce altyazılı

state-theatre #4 DETROIT (2012)

Daniel Kötter ve Constanze Fischbeck (Janet Anderson, Jessica Care Moore, Kate Daughdrill, Mike Hauser, Dan Pitera ve David Rambeau ile)

52 dakika

İngilizce; altyazısız

 

state-theatre #5 BEIRUT (2014)

Daniel Kötter ve Constanze Fischbeck (Rani al Raji, Amira Soleh, Antoine Moultaka, Karim Makarem, Nesrine Khoder ve Maxime Hourani ile)

65 dakika

İngilizce, Fransızca, Arapça; İngilizce altyazılı

 

state-theatre #6 MÖNCHENGLADBACH (2013)

Daniel Kötter ve Constanze Fischbeck (Nicolas Beucker, Bastian Blei, Karl Boland, Busso Diekamp, Martina Fecke, Norbert Krause, Hans Schürings, Detlev Schneider ve Susanne Titz ile)

40 dakika

Almanca; İngilizce altyazılı

Daniel Kötter yapısalcı film tekniklerini belgesel ögeler ve deneysel müzik tiyatrosu ile birleştirerek çeşitli mecralarla, farklı kurumsal bağlamlar içerisinde çalışan bir yönetmen ve video sanatçısıdır. Kötter’in, performansın kentsel ve sosyo-politik koşullarına odaklanan enstalasyon, film ve söylemsel çalışmaları, 2009’un ortalarından bu yana, Constanze Fischbeck ile yürüttüğü state-theatre projesi kapsamında biçimlenmektedir. İşleri Avrupa genelinde ve aralarında New York, Meksika, Tahran ve Lagos’un da bulunduğu çeşitli kentlerdeki galeriler, video festivalleri, konser salonları ve tiyatrolarda gösterilmiştir.

Constanze Fischbeck bir sahne tasarımcısı ve video sanatçısıdır. Çeşitli festivaller, sanat kurumları ve tiyatrolarda gösterilmiş olan işleri, mekâna ve kendine özgü yerlerin şimdiki hâline dayanır. Fischbeck, filmlerinde belgesel ile kurgulanmış anların kentsel bağlamda birbiri içine geçmesi durumunu araştırır.

state-theatre gösterimleri Goethe-Institut İstanbul tarafından desteklenmektedir.

 

Efsane Gitarist #JoseFeliciano İstanbul’da!

Etkinlik Haberleri Konser

Efsane Gitarist #JoseFeliciano İstanbul’da!

Efsane gitarist Jose Feliciano geliyor!

Yaşayan efsane gitarist Jose Feliciano uzun bir aradan sonra 1 Haziran günü Life Park’ta hayranlarıyla yeniden bir araya geliyor.

Doğuştan kör olan Porto Rikolu şarkıcı ve gitarist ‘’Yaşayan En İyi Gitarist’’ ünvanını elinde bulunduruyor olmasının yanı sıra sekiz Grammy ödülü ve on altı Grammy adaylığı kazanmıştır. Dünya çapında ise sayısız prestij ödülleri bulunuyor.

Continue reading “Efsane Gitarist #JoseFeliciano İstanbul’da!” »

Cody Simpson Life Park’ta!

Etkinlik Haberleri Konser

Cody Simpson Life Park’ta!

Yeni fenomen Cody Simpson, 17 Haziran’da dünya turnesi kapsamında İstanbul’da Life Park’ta sahne alıyor.

“Yeni Justin Bieber” olarak lanse edilen Avustralyalı şarkıcı Cody Simpson dünya turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor. 17 Haziran’da Lifepark’ta sahne alacak Cody Simpson İstanbul konserini Twitter’da duyurması büyük ilgi ile karşılandı.

Continue reading “Cody Simpson Life Park’ta!” »

David Guetta İstanbul’da!

Etkinlik Haberleri Konser

David Guetta İstanbul’da!

Dünya çapında on beş milyon albüm satışı ile dans müziğinin 1 numaralı ismi olan Fransız DJ ve prodüktör David Guetta, 27 Haziran Cuma gecesi Unilife organizasyonu ile KüçükÇiftlik Park’ta İstanbullu müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük dans müziği idolu David Guetta, İstanbul’da…

“Work Hard Play Hard”, “Gettin’ Over You”, “Turn Me On”, “Titanium” ve “She Wolf” gibi hitleri ile milyonlarca müzikseverin kalbini fethederek yıllardır müzik listelerinde 1 numarada olan Guetta’nın performansı öncesi Suat Ateşdağlı ve Qubicon (Emrah İş & Faruk Sabancı) DJ kabininde olacak.

Ve Türkiye, 2014 yazında da 27 Haziran Cuma gecesi KüçükÇiftlik Park’ta David Guetta ile buluşuyor! İndirimli dönem biletlerini kaçırmayın!

Deluxe Lounge: Saat 20:00’den itibaren ikramlar başlayacaktır / özel alan /sahne önüne geçiş imkanı
Localar: Localar 10 kişiliktir. Bilet fiyatına ikramlar dahildir.

*18 yaşından küçük katılımcılar deluxe lounge ve localara ancak ebeveyn refakatinde katılım gösterebilirler. Ebeveyn refakatinde olmayan 18 yaş altı katılımcılar deluxe lounge biletine sahip olsalar dahi alana giremeyecekler ve bu durumda herhangi bir bilet iadesi yapılmayacaktır.

Detaylı bilgi için: 0 (216) 355 77 91 / 0 (533) 396 00 96

Kaynak: Biletix

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...