Etiket: fado rüzgarı

#Lizbon: Bir Akdeniz seyahati

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#Lizbon: Bir Akdeniz seyahati

Bir rüya kenti, yedi tepe üzerine kurulu Lizbon. İstanbul’un Atlantik’teki ruh eşi… Nostaljik sarı tramvayı, okyanusunun esintisi, arnavut kaldırımlı taş sokaklarıyla insanı büyülemek için yaratılmış gibi… Bin bir rengi ve sıcacık havası uçaktan indiğiniz anda sarmalıyor sizi. Zamanın nasıl geçtiğini fark edemeden, anın içinde kayboluveriyorsunuz, kentin büyülü atmosferinde.

 

Bu küçük ama zarif kent, kaşifler dönemine şahitlik etmiş, 1255’ten bu yana ise Portekiz’in başkenti. Bir dönem Endülüs egemenliği altında kalmış olsa da kültürünü iyi bir şekilde muhafaza etmeyi başarmış.

Her döneme ev sahipliği yaptığını mimarisiyle gözler önüne seriyor Lizbon.  Manueline olarak adlandırılan bu mimari stil, 16. yüzyılda denizlerde fırtına gibi esen Portekiz’in, İspanyol, İtalyan ve Felemenk öğelerin etkisinde kaldığının bir göstergesi.

Continue reading “#Lizbon: Bir Akdeniz seyahati” »

Luisa Sobral İş Sanat’ta! #LuisaSobralİşSanatta

Etkinlik Haberleri Konser

Luisa Sobral İş Sanat’ta! #LuisaSobralİşSanatta

Bir ses, gitar, kâğıt ve kalem… İşte Luisa Sobral‘ın müzik evreninin mütevazı araçları. Portekizli şarkıcı son derece yumuşak, naif ve yansımalarla dolu içgüdüsel müziğinin meyvesi olan The Cherry on My Cakeile son yıllarda caz ve dünya müziği sahnelerinde adından sıkça bahsettirmeye başladı. 12 yaşında başlayan müzikal yolculuğunda Beatles’tan cazın ölümsüzleştirdiği eşsiz melodilere kadar farklı stil ve türden beslenen Sobral caz standartlarından, Brezilya müziğinden ve parlak yaratıcılığından süzülerek oluşturduğu sıcacık albümünün en güzel parçalarını İş Sanat’ta caz severler için seslendirecek. Sanatçı geçtiğimiz Nisan ayında ikinci albümü There’s a Flower in My Bedroom’da Jamie Cullum ile de çalıştı.

Etkinlik Tarihi: 24.01.2014 Saat: 20:00

Biletler;

  • 1. KADEME:65 TL
  • 2. KADEME:50 TL
  • 3. KADEME:40 TL
  • İNDİRİMLİ:30 TL
  • ÖĞRENCİ:20 TL

İŞ Sanat

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...