Etiket: gençlik kampı

Longoz Doğa Kampı

Alternatif Etkinlik Haberleri

Longoz Doğa Kampı

thrakis-doğal-yasamYer : İğneada / KIRKLARELİ

Tarih : 19 – 22 Eylül 2013

Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık ve DAYKO Vakfı işbirliği ile sürdürülebilir doğa temalı gerçekleştirilecek doğa kampımızın başvuruları başladı !

Küresel Çevre Sorunları ve yanlış politikalar sebebiyle tehdit altında kalan onlarda doğal alanın sürdürülebilirliğinin sağlanmasına katkı sağlamak, gençlerde bu anlamda farkındalık yaratmak, doğal yaşamın güzelliklerini deneyimlemek ve unutulmaz hatıralar yaratmak amacındayız, tabi siz doğa dostlarının katılımları ile !

Özellikle ülkemizde çevre sorunlarının en çok kendini gösterdiği ve günden güne yanlış politikaların yarattığı tehditin içine süreklenen bölgelerde yaşayan genç arkadaşlarımızın katılımları sağlamak temel gayemiz olsa da ülkemizin dört bir köşesinden gencin katılımlarına açığız. Tek şartımız 18-25 yaş aralığında olmanız.

Continue reading “Longoz Doğa Kampı” »

#SanVicentedelMonte: İspanya’da gençlik kampı

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#SanVicentedelMonte: İspanya’da gençlik kampı

Bu yıl ağustos ayında ilk yurtdışı gezimi gerçekleştirmiş oldum ve gezi kelimenin tam anlamıyla müthişti. Öncelikle arkadaşımla yurtdışı çalışma kamplarına bakalım dedik ve İspanya’da San Vicente del Monte (Cantabria) diye anılan bir yerde karar kıldık. İşimiz çevre düzenlemeydi dağdaki çimleri kesmek, panoları boyamak vs… Tabi Münich aktarması sırasında uçağı kaçırınca ( freeshopta içki almak için koştururken) Münich’i gezmeden de olmaz dedik. İspanya’ya gece 3’te varmış olduk ve harika geçen 15 güne ilk adımı attık.

Continue reading “#SanVicentedelMonte: İspanya’da gençlik kampı” »

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...