Etiket: gezi

#Pamukkale: Gezmedim demeyin!

Gezi Notları Türkiye Gezileri

#Pamukkale: Gezmedim demeyin!

Travertenleri ile ünlü Pamukkale, Türkiye’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden bir tanesi olarak yerini alıyor. Doğada kendi kendine oluşmuş olan bu güzelliği görmek için kendinize mutlaka zaman ayırmalısınız. Zaman yaratırız da kalacak oteliydi, yoluydu ben uğraşamam diyorsanız Tatilgo sizler için bu hizmetleri sağlayarak üzerinizdeki yükü hafifletiyor.

Tatilgo ile Pamukkale’yi gezmek için ayırdığınız zaman sürecindeki tüm otellere ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Aramak istediğiniz belli bir bölge veya otel varsa sadece ismini yazmanız yeterli. Belli bir otel aramıyorsanız, sizin için cebinize uygun olması da çok önemliyse en uygun oteller sıralamasından seçim yapabilirsiniz. Otele giriş tarihinizle beraber kaç gece kalacağınızın bilgisini girerek kaç oda tutacağınızı belirtin. Yetişkin ve çocuk olarak odada kalacak kişilerin sayısını da belirttikten sonra Tatilgo size en uyacak otelleri liste halinde çıkartacak. Üstelik kalmak istediğiniz yerlerin harita ve bölge detaylarına da hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz. Ne zaman kalacağınız belli değilse ancak yine de aklınızda tatil yapma planlarınız varsa Pamukkale bölgesinde bulunan tüm otellerin güncel fiyatlarını hiçbir bilgi girmeden inceleyebilirsiniz.

Pamukkale bölgesinde yer alan oteller çoğunlukla yarım pansiyon olarak çalışmaktadırlar. Erken rezervasyon kabul eden ve son dakika tatil fırsatı yayınlayan otellere göre fiyat araştırması yapmak istiyorsanız bu özelliklere uyan otelleri konsept kategorisinde bulabilirsiniz. Daha önce Tatilgo aracılığı ile tatil yapmış ve bu otellerde konaklamış misafirlerin yorumlarına göre oteller yüzde üzerinden puanlamaya tabi tutulmaktadır. Bu sayede kalmak istediğiniz otel konusunda önceden fikir sahibi olmanız da kolaylaşıyor.

Belli bir fiyat aralığında arama yapmak istiyorsanız fiyat aralığınızı daraltabilir veya genişletebilirsiniz. Böylece isteklerinizi karşılayacak Pamukkale otelleri arasından size en çok uyan otele daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otelleri hemen incelemek için ise “incele” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu butona bastığınız anda ilgili otelin bilgilerine hızlıca ulaşabiliyorsunuz.

Aklınıza takılan bir sorunuz var ise çağrı merkezini arayarak danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Dilerseniz daha sonra aranmak üzere numaranızı da sisteme bırakabilirsiniz.

Pamukkale’de tatil yapmak için özel fırsatların gelmesini beklemenize gerek yok, Tatilgo ile her an bir tatil fırsatı sizi bekliyor.

 

Fotoğraf Kaynak: http://pamukkale.gov.tr/tr/Pamukkale-Travertenleri

#Londra: Bulutlar şehrine seyahat

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#Londra: Bulutlar şehrine seyahat

Resim 243Londra deyince herkesin aklına yılın çoğu ayında gri olan gökyüzü, ansızın bastıran yağmur ve birden açan güneş gelir. Şemsiye olmadan, sokaklarında gezmek büyük bir risk almaktır Britanya’nın muhteşem başkentinde. Fakat güneş birden öyle sıcacık yapar ki içinizi mutlulukla yürümeye devam edersiniz, Hyde Park’ın yeşilleri arasında.

Dünyanın beş merkezinden biri olan Londra’da gezilecek yerler oldukça fazla. Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı, Westminster Sarayı, Big Ben, Tower Bridge, Marble Arch, Piccadily Circus,  London Eye, Victoria and Albert Museum, British Museum, Barbican Centre ve Natural History Museum mutlaka görmeniz gereken bu yerlerin başında geliyor. Gelişmiş metro sistemiyle kentteki her bölgeye kolayca ulaşmak mümkün.

Continue reading “#Londra: Bulutlar şehrine seyahat” »

#Hindistan: Günlük – 4. bölüm

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#Hindistan: Günlük – 4. bölüm

P1010424Kuş sesleri yaylalara yayılır!

Klimalı yataklı otobüslerde verilen battaniye sabaha karşı camdan gelen soğuk havanın da etkisiyle fayda etmemeye başlar. Bunu hissettiğim gibi gözlerimi Tamil Nadu’ya açtım. Otobüs, feribot kuyruğunu andıran bir kalabalık arasında kaybolmuş. Ooty yaylalarına giden yol korunaklı bölge, doğal park. Ormanda yaşayan hayvanları koruma amaçlı ormanın kapıları güneşin doğuşuyla açılıyor. Güneşin doğuşuyla beraber cama yapışıp, yol kenarına yaklaşan filleri, maymunları, zürafaları izlemek serbest. Dolambaçlı Ooty yolları çay tarlalarıyla kaplı, yemyeşil.

Ooty’ye varır, varmaz şehir merkezine yakın pansiyonları ziyaret edip, en makul fiyatlısında kalmaya karar verdik. Pansiyonların kalitesi çoğu zaman aynı. Aradaki fiyat farkı turistlerin kesesine, tipine göre değişiyor. İyi pazarlık yaptık, mutluyuz.

Continue reading “#Hindistan: Günlük – 4. bölüm” »

Pegasus, çocukların hayallerindeki tatili Dünyanın En Güzel Hediyesi’ne dönüştürüyor

Meraklısına Fırsat Haberleri

Pegasus, çocukların hayallerindeki tatili Dünyanın En Güzel Hediyesi’ne dönüştürüyor

Pegasus’un yeni uçaklarına kız çocuklarının isimlerini verdiğini biliyor muydun?

İlk duyduğumda beni çok şaşırtan çok da mutlu eden bu bilgiyi sizinle paylaşmamın çok güzel bir sebebi var!

Pegasus Aile Bireyleri arasındaki geleneği 2011 yılından bugüne misafirleri ile paylaşan ve yeni uçaklarına kız çocuklarının ismini veren Pegasus, kampanyaya bu sene harika bir sürpriz daha eklemiş ve Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni kız çocuklarına vermek için tatlı mı tatlı bir yarışma başlatmış!

Düzenlenen resim yarışması ile kız çocukları “hayallerindeki tatilin” resmini çizecek, Pegasus'un yepyeni uçağı seçilen resimle boyanacakmış. Üstelik o uçağın ismi de yine o minik kızın ismi olacakmış.  

Kızının hayalindeki tatili gökyüzüne taşımak senin elinde! Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni kızına vermek için dunyaninenguzelhediyesi.com’a tıkla, yarışmaya katıl.

Benim minik kızım resim yapamayacak kadar küçük ama ona da Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni vermek istiyorum dersen de ucagaisimver.com adresinden çekilişe katıl, kızının ismi yepyeni başka bir uçağa verilsin. Düşünsene kızının adı göklerde gezecek! Gerçekten de ona verebileceğin #engüzelhediye.  

Dünyanın En Güzel Hediyesini kızına vermeye hazırsan, istikamet www.dunyaninenguzelhediyesi.com :)

Bir boomads advertorial içeriğidir.

En Ucuz İstanbul – Adana Uçak Bileti

Meraklısına Fırsat Haberleri

En Ucuz İstanbul – Adana Uçak Bileti

Eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehirlerin başında gelen Adana, tarih tutkunları için oldukça keyifli geziler sunmaktadır. Bu gezilerin başında ise Anavarza Antik Kenti, Şar Antik Kenti, Misis Antik Kenti, Ayaş Antik Kenti gelmekte ve sonrasında ise tarımın en iyi yaylarına sahip olmaları ve bu yaylarının da başında Belemedik Yaylası, Akçatekir Yaylası, Pozantı Yaylası, Nemrun Yaylası, Horzum Yaylası gelmektedir. Aslında Adana her anlamı ile başlı başına bir tarih cenneti olması ve bunun yanında sizlere doğal zenginlikleri de sunmasından dolayı, özellikle son yıllarda artan bir turist sayısına ev sahipliği yapmaktadır. Adana’nın tarihini en iyi gözlemlemek için, özellikle gitmeniz gereken yerler ise Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Atatürk Evi, Adana Etnografya Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Adana’nın başlıca müzeleri olup, aslında sizlere her köşe başında tarihi en iyi şekilde inceleyebilirsiniz. Adana’nın sanayi anlamında Türkiye’nin en iyi şehirlerinden olması ve onun yanında tarım konusunda da ileri seviyede olmasından dolayı, insanların yoğun ilgisini çekse de, bir diğer en iyi özelliği ve dünyada duyulmasına sebep olan en bilindik kültürü ise, yemek kültürü olmaktadır. Özellikle Adana kebap ile dünyanın neredeyse her yerinde, bir Türk restoranının bulunmasına sebep olan ve bununla beraber insanlara bu eşsiz lezzeti tüketmeleri ve tanıtmaları da, ülkemiz için önemli bir rol oynamaktadır. Adana’nın insanları da bu değerlerin tamamını yakalamış ve tarihi ile, sanayisi ile, tarımı ile, doğal güzellikleri ile birlikte insanları da oldukça sıcak yapıda olmalarından dolayı, bir çok yerli ve yabancı turist için Adana, harika bir güzelliği sunmaktadır. Bizde sizlerde bu nedenle iyi bir Türkiye gezisi için ilk yada son durağınızın Adana olması gerektiği ile ilgili iyi bir tavsiyemiz bulunmakta ve bu tavsiye ile birlikte, sizlerde bu muazzam şehirde uzun bir süre tatil keyfi yapabilirsiniz. Özellikle İstanbul Adana uçak bileti fiyatlarının uygun olması veya erken rezervasyon imkanları ile insanların en ucuz şekilde Adana Uçak Bileti satın almalarından dolayı, gezginler için Türkiye turu atmak oldukça keyifli bir hale gelmiştir.

En Ucuz İstanbul Adana Uçak Bileti

İstanbul Adana uçak bileti için ilk tercihlerini bir çok kişinin Türk Hava Yolları ile yapmasından dolayı, sizlere erken rezervasyon imkanlarını kaçırmış olsanız bile ucuz bir şekilde Türk Hava Yolları uçak bileti almanızı sağlamak için, satış ofislerini değil, anlaşmalı kurumlarından bilet almanızı öneriyoruz.

adana uçak bileti

İstanbul Adana Ucuz Uçak Bileti Satın Almak

Bu kurumlar içerisinde en dikkat çekicisi ise www.enucuzucakbilet.org firması olması nedeni ile sizlerde siteden yada 444 37 17 telefon numaralarından İstanbul Adana uçak bileti alma işlemlerinizi sadece üç adımda ve iki dakikada yapabilir ve en kısa sürede harika bir yurt içi gezisine çıkabilirsiniz

#Lüksemburg: Asil bir şehirde ufak gezinti

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#Lüksemburg: Asil bir şehirde ufak gezinti

Bir şehir düşünün ki tüm asaletiyle sizi içine çeksin. Kibar insanlar, medeni sokaklar, çok güzel bir doğa, tarihle modernin birleştiği bir mimari … İşte bahsettiğim ülke Lüksemburg aynı zamanda ülke ile aynı adı taşıyan başkenti… Lüksemburg tam karma bir ülke. Fransızca, Almanca ve İngilizce’nin konuşulduğu ve aynı zamanda bunların bir karışımından oluşan Lüksemburgça isimli dile de sahip olan bir yer. Avrupa ülkelerini gezdiyseniz bir çoğunun birbirine benzediği hissiyatına elbette kapılmışsınızdır. Burada da bu his peşinizi tabi ki bırakmıyor. Ama ben Lüksemburg’ta ayrı bir asalet havasını kokladım sanki. Yine de Fransa ve Almanya arasında sıkışmış bu küçük ülkeyi görün derim.

LüksemburgLüksemburg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne yenir ?
Mutfak ve kültür olarak komşusu olan Fransa ve Almanya’dan elbette farklı değil. O yüzden farklı bir yemek ya da mutfak arayışına girmek çok ilginç sonuçlar doğurmayacaktır. Şahsen ben de gittiğimde farklı bir lezzet denemedim. Waffle ve krep yemekle idare ettim.

 

Lüksemburg

Nereler gezilir ?
Bu küçük şehirde ana caddeyi gezin, tarihi binaların güzelliğinin tadını çıkarın, güleryüzlü insanlarla karşılaşın. Ana caddenin yani çarşı olarak adlandırabileceğim merkezin hemen yakınında vadi gibi bir yer var. Vadi dediysem insanın gözünde farklı bir şey canlanabilir diye düşünerekten fotoğraflarımda buranın nasıl bir yer olduğunu görebilirsiniz diye belirtmek istiyorum:)Üzerinden tarihi ve görkemli bir köprünün geçtiği, aşağı baktığınızda yemyeşilin içinde kaybolabileceğiniz bir vadi düşünün. Bu köprüyü mutlaka görün ve mümkünse üstünden yürüyün.

Çok güzel fotoğraf kareleri yakalayacağınıza eminim. Ayrıca bisiklet kiralayıp şehir içinde gezebilirsiniz.
Şehirde eminim ki çeşitli müzeler vs. de vardır ancak ben gitmediğim için bu konuda bilgi veremeyeceğim.

 

Kısa ve öz bir yazı oldu :)
İyi gezmeler !

İlkim Ecem EMRE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnterrail – Detaylı Öğrenci Harç Muafiyeti

Gezi Tüyoları

İnterrail – Detaylı Öğrenci Harç Muafiyeti

interrailEvettt gençler Öncelikler merhaba , muhtemelen siz de interrail yapacaksınız ve nerden ne kadar kalsa kârdır diye alacağınız pasaportta harçtan muaf olup o parayı uçak biletine ekleyeceksiniz, iyi bakalım hoşgeldiniz o zaman. Öncelikle , Bi yasamıza bir göz atalım.Yasa Der ki ; 5682 sayılı Pasaport Kanununun 23.06.2008 tarihli ve B.05.01.EGM.0.13.04.02.12512-11022 sayılı İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü genelgesi “Harçsız pasaportlara ilişkin işlemler gereği “… Seyahatleri Türkiye için kültürel, ticari veya sosyal bir menfaat temin edecek mahiyette bulunduğu sabit olanlarla, Milli Eğitim Bakanlığının müsaadesiyle ilmi tetkiklerde bulunmak veya yabancı memleketlerde yapılacak spor teması ve müsabakalarına iştirak etmek üzere kafile halinde gezi yapacak öğretmen, öğrenci ve sporculara verilecek pasaportlar hiçbir harca tabi değildir…” Harçsız pasaport düzenlenirken yurt dışında geçirilecek süre dikkate alınır.

Harç muafiyetinden yararlanmak için öğrenci statüsünde olmak zorunludur. Mezunlar bu muafiyetten yararlanamazlar. Bu nedenle öğrencilerimizin mezuniyetleri kesinleşmeden önce bu işlemleri tamamlamaları önerilir.
error: Upps Yanlış Yerdesiniz...