Etiket: gezi yazisi

#Hindistan: Musonların arkasından el sallamak

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#Hindistan: Musonların arkasından el sallamak

Goa-7Her eyaletin kendine has bir mimarisi vardır Hindistan’da. Sömürge döneminin izlerini, toplumun kültüründen daha çok mimarisinde gözlemleyebiliriz burada. Portekiz İmparatorluğunun doğudaki incisi Goa yemyeşil caddeleri, balık pazarları, kısa sari giyen teyzeleri ile size kucak açar. Goa’ya giriş yaptığınızı müstakil evlere kondurulmuş çatılardan, kırmızı kiremitlerden, hindu tapınaklarının yerini alan kiliselerden kolaylıkla anlayabilirsiniz.
Musonların sonuna yaklaşırken, risk alıp sezonu açmak için kendimizi Goa’da bulduk. Mapusa otogarına vardığımızda çevremizi saran taksi şoförlerinden ve motorsiklet kiralayıcılarından kıl payı kurtulup, bizi Anjuna’ya götürecek otobüsün de yer aldığı otobüs duraklarına ulaştık. Camları açıp püfür püfür seyahat edebileceğiniz otobüsler sizi 15 rupee’ye Anjuna’ya götürür. Şoförün şarkı listesine biraz da olsa eşlik edip eğlenmek ise cabası.… Continue reading “#Hindistan: Musonların arkasından el sallamak” »
#Pokut Yaylası

Gezi Notları Türkiye Gezileri

#Pokut Yaylası

DSC_0900Pokut Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında bulunan yaklaşık 2050 metre yüksekliğinde kurulmuş olan bir yayla. Çamlıhemşin merkezi itibari ile tabelaların yönlendirmesi ile yaylanın yolunu bulmanız mümkün.Öncelikle buraya çıkışın oldukça meşakkatli olduğunu belirtmek isterim. Altı yüksek bir arazi aracı ile çıkmanızda fayda var.Yol epey dik, başlangıç taşlarla döşeli gibi görünse de 200 metre sonra toprak yol kendisini gösteriyor.Yağmur da yağmışsa vay halinize çünkü binek bir araçla o yolda kalmanız yüksek bir olasılık. Bir yanınızda uçurum, diğer yanınızda yükselen dağlar, hemen başınızın üzerinde bulutlar, kulağınızda karadeniz müzikleri ile yol yaklaşık 1,5 saat sürecektir.Sarsıcı bir yolculuğa hazır olun! Yaylaya çıktığınızda, arabadan inin, manzaraya şöyle bir bakın. İnanın o yolda çektiklerinizi 2 saniyede unutacaksınız.Yaylaya çıkmak için dört alternatifiniz var;

Continue reading “#Pokut Yaylası” »

#Karaköy: Turistik gezi tadına

Gezi Notları Mekan Türkiye Gezileri

#Karaköy: Turistik gezi tadına

Şöyle bir boğaz havası alayım, dolanayım ve biraz da yemek yiyeyim iyice keyifleneyim diye düşünüyorsanız,  rotamız KARAKÖY!

Üsküdar veya Kadıköy’den kalkan bir vapura atlayıp kolayca Karaköy’e varıyoruz. Yoğun kalabalığı aşıp Rıhtım Caddesi’nden ilerlemeye devam ediyoruz. Azıcık mola verip İstanbul’un eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra katlı otoparkın önüne geliyoruz.

Continue reading “#Karaköy: Turistik gezi tadına” »

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...