Etiket: iğneada longozlari

#Longoz Ormanları: Dikkat! Çocuğunuz ‘balkon çocuğu’ olabilir.

Alternatif Etkinlik Haberleri

#Longoz Ormanları: Dikkat! Çocuğunuz ‘balkon çocuğu’ olabilir.

Dikkat! Çocuğunuz ‘balkon çocuğu’ olabilir…
Dikkat! Çocuğunuz ‘balkon çocuğu’ olabilir…

Türkiye Ramazan Bayramı tatilinde sahil kentlerine akın ederken Kırklareli’nde 7 gençten oluşan GoGreenCamping ekibi, İğneada Longoz Ormanlarının korunmasına dikkat çekmek amacıyla Bayram tatillerini Longoz Ormanlarında geçirdiler.

Doğaya ve çevreye sahip çıkarak gençlerin çevre koruma ve kullanma dengesinin arttırılmasına dikkat çekmeyi amaçlayan ve kendilerine ‘GoGreenCamping’ adını veren grup, aynı zamanda bugünün çocuklarının “balkon çocuğu” olarak yetiştirilmesine karşı çalışmalar yürütüyor.

Continue reading “#Longoz Ormanları: Dikkat! Çocuğunuz ‘balkon çocuğu’ olabilir.” »

Longoz Doğa Kampı

Alternatif Etkinlik Haberleri

Longoz Doğa Kampı

thrakis-doğal-yasamYer : İğneada / KIRKLARELİ

Tarih : 19 – 22 Eylül 2013

Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık ve DAYKO Vakfı işbirliği ile sürdürülebilir doğa temalı gerçekleştirilecek doğa kampımızın başvuruları başladı !

Küresel Çevre Sorunları ve yanlış politikalar sebebiyle tehdit altında kalan onlarda doğal alanın sürdürülebilirliğinin sağlanmasına katkı sağlamak, gençlerde bu anlamda farkındalık yaratmak, doğal yaşamın güzelliklerini deneyimlemek ve unutulmaz hatıralar yaratmak amacındayız, tabi siz doğa dostlarının katılımları ile !

Özellikle ülkemizde çevre sorunlarının en çok kendini gösterdiği ve günden güne yanlış politikaların yarattığı tehditin içine süreklenen bölgelerde yaşayan genç arkadaşlarımızın katılımları sağlamak temel gayemiz olsa da ülkemizin dört bir köşesinden gencin katılımlarına açığız. Tek şartımız 18-25 yaş aralığında olmanız.

Continue reading “Longoz Doğa Kampı” »

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...