Etiket: istanbul lezzet duraklari

#Burger Dosyası

Mekan

#Burger Dosyası

Dükkan Steak House

dükkanburger

Dükkan Steak House’un Dükkan Burger’ı bir burgerda aradığım tüm özellikleri taşıyor. Özel yapılmış ve ızgarada ısıtılmış lezzetli bir hamburger ekmeği, kaliteli köfte üzerine cheddar, karamelize soğan ve en tepesine de dana füme et ve karşınızda Dükkan Burger. Bana göre İstanbul’un en iyisi. Ama hamburgeri kızarmış patates yerine haşlanmış patatesle sunmaları benim için büyük eksiklik. Gittikten sonra anlattığım pek çok kişi Dükkan’ın tüm şubelerinin kapatıldığını sandığını, hala hizmet verdiğini bilmediğini söyledi. Dükkan ilk şubesi olan Küçükarmutlu’da harikalar yaratmaya devam ediyor, bilgilerinize.

 

Adres: Fatih Sultan Mehmet Mah. Atatürk Caddesi No:6 Küçükarmutlu, İstanbul
Tel: (212) 277 88 60

 

Continue reading “#Burger Dosyası” »

#Kanlıca: Sakin bir gün

Gezi Notları Türkiye Gezileri

#Kanlıca: Sakin bir gün

Belki de İstanbul’un gezmek için en klasik yerlerinden biri Boğaz’ın kıyısındaki bu güzel semt… Kanlıca’ya dair yazmak istedim; hiç gitmeyenler gitsin görsün, uzun zamandır yolu buraya düşmemişlerin aklına düşsün diye…

kanlıca

Kanlıca’da ne yapmalı ?

– Tabi ki meşhur Kanlıca Yoğurdu yenmeli. :) Güzel bir günde gelip hem Kanlıca’nın hem de manzaranın tadını çıkarmak mümkün. Çınaraltı ya da  hemen yanındaki adını öğrenemediğim kahvede yoğurt yiyebilir, simidinizi alıp  çayınızı , kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

kanlıcakanlıca

– Kuşlara yem verebilir onları anlık da olsa sevindirebilirsiniz.

kanlıca

– Tekne kiralayıp karşı tarafa geçebilirsiniz. Kişi başı 5 tl karşılığında sizi karşı tarafa götüren tekneler var. Tekneler hemen iskelenin yanından, kahvenin ön tarafından kalkıyor.

kanlıca

– Boğaz’a geldik balık yemeyecek miyiz derseniz. Hemen iskelenin öbür yanındaki Yakamoz Restoran’da balık yiyebilirsiniz.

kanlıca

– İkinci el kitap satan amcanın kitaplarını karıştırabilirsiniz.

kanlıca

– Soğuk havada avuçlarınızın içini bir paket kestane alarak ısıtabilirsiniz. :)

kanlıca

– Antika süsler ve paralar satan amcadan bir şeyler alabilirsiniz.

kanlıca

– El sanatları çarşısını gezebilirsiniz.

kanlıca

– Sahil tarafından içeri girdiğinizde ise çarşının içinde mantı, yumurta ve yufkası güzel bir dükkan var. Oradan alışveriş de yapabilirsiniz. Küçük esnafı da sevindirmeyi unutmayın. :)

kanlıca

Haydi iyi gezmeler !

İlkim Ecem EMRE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...