Etiket: Karakoy

Tarihi Subaşı Lokantası

Mekan

Tarihi Subaşı Lokantası

Karaköy’de motorsikletçileri ve bisikletçilerin olduğu ara tarihi çok eskiye dayanan bir sıcak yemek lokantası var. Tesadüfen keşfettiğim bu yerin 50 yıllık bir tarihe ve çok lezzetli yemeklere sahip olduğunu gittiğimde öğrendim. Bir sürü sıcak yemek çeşidinin içinden hünkar beğendiyi seçtik, yedik, beğendik :) Porsiyonları epey doyurucu diğer lezzetleri gidip denemek lazım.

İlkim Ecem Emre

#Karaköy: Arka sokaklar

Gezi Notları Türkiye Gezileri

#Karaköy: Arka sokaklar

Kısa ve öz bir yazı olacak sanırım. Yıllardır Karaköy’e gidip de görmediğim sokaklardan bir kaçına bir gün tesadüfen girince epey şaşırdım. Eski binalar ve grafitilerle dolu sokaklar insanda garip duygular uyandırıyor. Bir yandan ürküyorsunuz bir yandan da şehrin göbeğinde bu tarih kokan eskimişlik ve modern zamanın sanatlarından biri olan grafitilerle karşılaşınca şaşırıyor insan.

Bu sokaklar Karaköy’de köprünün hemen altından geçip hırdavatçıların olduğu tarafa doğru sahili takip edince karşınıza çıkıyor.

#Karaköy: Turistik gezi tadına

Gezi Notları Mekan Türkiye Gezileri

#Karaköy: Turistik gezi tadına

Şöyle bir boğaz havası alayım, dolanayım ve biraz da yemek yiyeyim iyice keyifleneyim diye düşünüyorsanız,  rotamız KARAKÖY!

Üsküdar veya Kadıköy’den kalkan bir vapura atlayıp kolayca Karaköy’e varıyoruz. Yoğun kalabalığı aşıp Rıhtım Caddesi’nden ilerlemeye devam ediyoruz. Azıcık mola verip İstanbul’un eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra katlı otoparkın önüne geliyoruz.

Continue reading “#Karaköy: Turistik gezi tadına” »

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...