Etiket: klasik müzik

Yo-Yo Ma İstanbul Konseri

Etkinlik Haberleri Konser

Yo-Yo Ma İstanbul Konseri

“HAYALGÜCÜNÜN ÖTESİNDE ENSTRÜMENTAL VE VOKAL SANATÇILARLA BİR MÜZİK ÇAĞLAYANI…”

The Seattle Times

“2000 senesinde dünyaca ünlü çellist Yo-Yo Ma’nın sanatsal vizyonu ile kurulan Silk Road Ensemble topluluğu, Asya, Avrupa ve Amerika’da 20’den fazla ülkenin seçkin sanatçı ve bestecilerini bir araya getiriyor.

“Çağdaş müzik buluşmalarını ele alarak farklı toplumların çok-kültürlülüğünü yansıtan Silk Road, yeni repertuvarlar geliştiren yaratıcı üyelerden oluşuyor.

Continue reading “Yo-Yo Ma İstanbul Konseri” »

Staatskapelle Berlin & Daniel Barenboim

Etkinlik Haberleri Konser

Staatskapelle Berlin & Daniel Barenboim

staatskapelle_berlinİstanbul Kültür Sanat Vakfı, büyük şef Daniel Barenboim ile 450 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski ve saygın orkestralarından biri kabul edilen Staatskapelle Berlin’i mayıs ayında İstanbul’da ağırlıyor.

Daniel Barenboim yönetimindeki Staatskapelle Berlin’in 15 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde vereceği konser sezonun en büyük klasik müzik etkinliklerinden biri olacak.

1570 yılında bir saray orkestrası olarak kurulan Staatskapelle Berlin, Gaspare Spontini, Felix Mendelssohn Bartholdy, Giacomo Meyerbeer, Felix von Weingartner, Richard Strauss, Erich Kleiber, Wilhelm Furtwängler ve Herbert von Karajan gibi zamanının en büyük şefleriyle çalıştı. Orkestranın genel müzik direktörlüğünü ise 1992 yılından beri Daniel Barenboim yürütüyor. Barenboim, 2000 yılında Staatskapelle Berlin’e “Yaşam Boyu Daimi Şef” seçildi.

Continue reading “Staatskapelle Berlin & Daniel Barenboim” »

Itzhak Perman Yeniden Türkiye’ye Geliyor!

Etkinlik Haberleri Konser

Itzhak Perman Yeniden Türkiye’ye Geliyor!

itzhak_perlman_02Yapı Kredi’nin 70. yılı kapsamında ana sponsoru olduğu, 20. ve 21. yüzyılın keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman konseri, 29 Nisan 2014 tarihinde yeniden İstanbul Kongre Merkezi’nde…

Geçtiğimiz aylarda yine Yapı Kredi sponsorluğunda İstanbul’da konser veren virtüözün tüm biletleri kısa zamanda tükenmişti.

Her gittiği ülkede yoğun ilgiyle karşılaşarak konser biletleri aylar öncesinden tükenen, Schindler’in Listesi filminden de tanınan Itzhak Perlman İstanbul’da müzikseverlere unutulmaz dakikalar yaşatacak!

Continue reading “Itzhak Perman Yeniden Türkiye’ye Geliyor!” »

Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası ve Hilary Hahn İş Sanat’ta

Etkinlik Haberleri Konser

Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası ve Hilary Hahn İş Sanat’ta

Hem güzelliği hem de kemanı çalışıyla insanı etkileyen Hilary Hahn , Frankfurt Filarmoni Orkestrası ile birlikte Mart ayının sonunda İş Sanat’ta dinleyicileriyle buluşuyor. Kaçırmamak lazım.

frankfurt

Konser programı ise şu şekilde:

J. Brahms Keman Konçertosu Op. 77, Re Majör
A. Bruckner Senfoni No. 3, Re minör

hilary hann

Bilet fiyatları ise 20TL’den başlayarak 140 TL’ye kadar çıkıyor. Eğer İş Sanat gişesinden alırsanız 20 TL tutarındaki öğrenci biletini alabilirsiniz.

“Geçtiğimiz sezon verdiği muhteşem resitalde İş Sanat seyircisini adeta büyüleyen Hilary Hahn bu kez Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası eşliğinde bir kez daha İstanbul’da! Teknik parlaklığı, derin duygusal yorumları ve yeni müziğe bağlılığıyla zamanımızın en çok aranan yorumcularından biri olan Hahn genç yaşına sığdırdığı iki Grammy, çok sayıda Diapason ve Preis der deutschen Schallplattenkritik ödülleri ile göz kamaştıran bir kariyer sürdürüyor. Uluslararası müzik sahnelerinin en başarılı şeflerinden Paavo Järvi‘nin yöneteceği Frankfurt Radyo Senfoni, 80 yıllık köklü geçmişinde bugün Avrupa’nın önde gelen orkestralarının arasında yer alıyor. Järvi’nin 2006 yılından beri müzik direktörlüğü ve daimi şefliğini üstlendiği topluluk her stil ve dönemden eseri muhteşem bir olgunlukta seslendirebilme özelliği ile tanınıyor. ”

şe

Kaynak: www.issanat.com.tr

Gitmeden önce dinlemek isteyeneler şu linke göz atabilir :)

Dünyaca ünlü çellist Sol Gabetta tekrardan İstanbul’da

Etkinlik Haberleri Konser

Dünyaca ünlü çellist Sol Gabetta tekrardan İstanbul’da

29 Ocak’ta İş Sanat’ta klasik müzik severleri çok güzel bir konser bekliyor. Dünyada çello diyince akla gelen en önemli çellistlerden biri olan Sol Gabetta tekrardan İstanbul’da klasik müzik meraklılarıyla buluşuyor. Bu buluşmaya eşlik eden orkestra ise Basel Oda Orkestrası. Şef Giovanni Antonini eşliğinde çalacak olan Gabetta ve Basel Oda Orkestrası, çellonun kült eserlerinde birkaçını seslendirecek.

basel-oda-orkestrasi-main-gp63781

Biletleri http://www.biletix.com/anasayfa/TURKIYE/tr adresinden , Biletix gişelerinden ya da İş Sanat gişesinden alabilirsiniz. Yalnız unutmamak lazım ki eğer öğrenci bileti alacaksanız, bunu sadece İş Sanat’ta gişeden alabilirsiniz; Biletix’ten ya da internetten öğrenci bileti almak mümkün değil. Öğrenci kartınızı yanınızda götürmeyi unutmayın tabi :)  Öğrenci biletleri 20 tl. Böylesi bir konser için çok çok uygun bir fiyat. Kaçırmayın!

Program:

L. v. Beethoven “Prometheus”tan Uvertür
G. Fauré Çello ve Orkestra için Elégie Op. 24
C. Saint-Saëns Çello Konçertosu No. 1, Op. 33, La minör
R. Schumann Senfoni No. 1, Op. 38, Si bemol Majör “Bahar”

İlkim Ecem EMRE

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...