Etiket: klasik müzik konseri

Süreyya Operası Açılış Konseri

Etkinlik Haberleri Konser

Süreyya Operası Açılış Konseri

13 Ekim October Pazartesi Monday – 20.00
AÇILIŞ: GÜLSİN ONAY PİYANO RESİTALİ
OPENING: GÜLSİN ONAY PIANO RECITAL
 Bu Chopin programıyla ilgili ‘özellikleri’, değerli piyanist Gülsin Onay izleyiciler için şöyle özetledi:
“Süreyya Operası’nın büyülü atmosferi beni her zaman çok etkilemiştir. Bu sihirli mekanda sadece Chopin’in eselerinden oluşan bir program ile sevgili müzikseverlerle buluşmaktan büyük mutluluk duyacağım.

Continue reading “Süreyya Operası Açılış Konseri” »

Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası ve Hilary Hahn İş Sanat’ta

Etkinlik Haberleri Konser

Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası ve Hilary Hahn İş Sanat’ta

Hem güzelliği hem de kemanı çalışıyla insanı etkileyen Hilary Hahn , Frankfurt Filarmoni Orkestrası ile birlikte Mart ayının sonunda İş Sanat’ta dinleyicileriyle buluşuyor. Kaçırmamak lazım.

frankfurt

Konser programı ise şu şekilde:

J. Brahms Keman Konçertosu Op. 77, Re Majör
A. Bruckner Senfoni No. 3, Re minör

hilary hann

Bilet fiyatları ise 20TL’den başlayarak 140 TL’ye kadar çıkıyor. Eğer İş Sanat gişesinden alırsanız 20 TL tutarındaki öğrenci biletini alabilirsiniz.

“Geçtiğimiz sezon verdiği muhteşem resitalde İş Sanat seyircisini adeta büyüleyen Hilary Hahn bu kez Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası eşliğinde bir kez daha İstanbul’da! Teknik parlaklığı, derin duygusal yorumları ve yeni müziğe bağlılığıyla zamanımızın en çok aranan yorumcularından biri olan Hahn genç yaşına sığdırdığı iki Grammy, çok sayıda Diapason ve Preis der deutschen Schallplattenkritik ödülleri ile göz kamaştıran bir kariyer sürdürüyor. Uluslararası müzik sahnelerinin en başarılı şeflerinden Paavo Järvi‘nin yöneteceği Frankfurt Radyo Senfoni, 80 yıllık köklü geçmişinde bugün Avrupa’nın önde gelen orkestralarının arasında yer alıyor. Järvi’nin 2006 yılından beri müzik direktörlüğü ve daimi şefliğini üstlendiği topluluk her stil ve dönemden eseri muhteşem bir olgunlukta seslendirebilme özelliği ile tanınıyor. ”

şe

Kaynak: www.issanat.com.tr

Gitmeden önce dinlemek isteyeneler şu linke göz atabilir :)

Yılbaşı Konserleri – İş Sanat ve Süreyya Operası’nda

Etkinlik Haberleri Konser

Yılbaşı Konserleri – İş Sanat ve Süreyya Operası’nda

Yeni yılı güzel bir klasik müzik konseriyle karşılamak istemez misiniz ? Her sene düzenlenen yılbaşı konserleri bu sene de Süreyya Operası ve İş Sanat’ta…

İş Sanat’ta 26-27 Aralık tarihlerinde saat 20:00’de yılbaşı konserleri düzenleniyor. Konserde Viyana Classical Players isimli topluluk Strauss’dan eserler çalacak ve topluluğa bale gösterisi eşlik edecek. Öğrenci biletleri İş Sanat gişesinden alınabilecek olup fiyatı 20 TL’dir. Normal bilet fiyatları ise 65, 80, 90 ve 120 TL.

Vienna Classical Players

Devlet Opera ve Balesi’nden sanatçıların yer alacağı yeni yıl konserleri ise;

28 Aralık saat 16:00 Süreyya Operası

29 Aralık saat 20:00’de Süreyya Operası

30 Aralık saat 20:00’de Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta düzenlenecek.

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...