Etiket: mekan

Mekan: Lacivert Restaurant

Mekan

Mekan: Lacivert Restaurant

istanbulplaces_lacivert_restaurant_beykoz - KopyaAnadolu yakasının en güzel yerlerinden biri,

Fatih Sultan Mehmet köprüsünün altından Boğaziçi köprüsüne uzanan dalgalar,

Sizinle beraber günün her anına eşlik edebilecek bir yer.

Size kusursuz görseliği romantik detaylarla sunuyor…

Ve unutulması zor lezzetlerle.

Kısacası “Lacivert Restaurant”

Mis gibi deniz kokusu, dalgaların sesi ve şık dekorasyonu ile yoğun trafikten ve İstanbul’un kalabalığından kaçıp kendinizi şımartmak için birebir…

Denize sıfır konumunun tadını doyasıya çıkarmak için yaz aylarında kesinlikle gidilmesi gereken restaurantlar arasında bulunmaktadır. Kışınsa iç mekanındaki sıcak atmosferiyle boğaz manzarasına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Continue reading “Mekan: Lacivert Restaurant” »

My  Pizza: Dilim dilim pizza

Mekan

My Pizza: Dilim dilim pizza

My PizzaKadıköy’de atıştırmalık bir şeyler mi arıyorsun? Acelen var ya da çok para harcamadan yemek mi yemek istiyorsun? O halde önerim: My Pizza.

Bahariye’den Moda’ya doğru çıkarken sağ koldaki kiliseden sağdaki sokağa girince hemen solda; Kadife Sokak’tan Agapia Meyhanesi’ni geçince soldaki sokağa girip dört yolu geçince de sağda kalıyor. Ufacık tefecik bir kaç küçük mekan var sokakta yanyana. Bunlardan biri My Pizza.

Dilim pizza konsepti olan mekanda bir sürü çeşit pizzadan istediğinizi seçiyorsunuz mekan sahibi ise içeride pizzaları yapıyor ve siz de afiyetle pizzanızı yiyorsunuz. Kaç dilim isterseniz o kadar yiyorsunuz. Öyle koskoca bir pizzayı tek başınıza bitirmeniz gerekmiyor. Dilim olarak alırsanız fiyatı 3,5 TL , normal pizza isterseniz de 14 TL’den başlıyor fiyatlar. Kilisenin hemen yanına koydukları küçük masa ve sandalyelerde oturup yemeğinizi yiyebilirsiniz. Lezzet olarak gayet başarılı bence, istediğiniz pizza için hamuru hemencecik açıp tazecik malzemelerle pişitiyorlar. Kadıköy’de takılanlar bir kez denemeli.

Mekanın facebook sayfası: https://www.facebook.com/mypizzas?fref=ts

Adres: Caferağa Mh. Dr. İhsan Ünlüer Sk. No:12/B Kadıköy

Afiyet olsun :)

İlkim Ecem Emre

My Pizza

 

 

 

DİLLERE DESTAN BİR PİDE #FATİH KARADENİZ PİDECİSİ

Mekan

DİLLERE DESTAN BİR PİDE #FATİH KARADENİZ PİDECİSİ

pide6

O kadar methettiler ki şuana kadar gitmediğime inanın hem hayıflandım hem de üzüldüm.  Ne diyelim geç olsun da güç olmasın dimi? Giden gitmiştir, belki benim gibi gitmeyenlere ithaf olsun bu yazı. Haydi, bakalım, bu kez yolumuz Karadeniz Pidecisinden geçti. Ama ne geçmek…

Continue reading “DİLLERE DESTAN BİR PİDE #FATİH KARADENİZ PİDECİSİ” »

Vefa Bozacısı

Mekan

Vefa Bozacısı

DSC_1650“Vefa” kimileri için bir semtten ibaret olsa da bizim için bir semtten öte… Yolumuzun Fatih ve Şehremini civarına düştüğü bir günde olmazsa olmazlarımızdan olan, Vefa semtindeki Vefa Bozacı’sına uğradık. 1876 yılından beri şuan bulunduğu yerde üretim yapan ve büyük bir hayran kitlesi oluşturmuş. 150 yıla yakın süredir bu taş binada üretimine devam eden Vefa Bozacısı  yaz – kış boza yapıyor ve satışını gerçekleştiriyor.

İçeri girdiğinizde ufak bir salon, duvar diplerinde de masa ve sandalyeler… Kapının solunda yeni yapılan boza, cam bardaklara doldurulur ve tarçın ile yeni gelen müşterilere sunulur. Müşteriler de geldiklerinde bozalarını alırlar ve lezzetle içerler. Hafif koyu kıvamda olması nedeniyle kaşık da verilir. :) Bu sebeple boza aynı zamanda yenebilen bir şey denilebilir.

Dükkanın içinde bir duvarın üzerinde ufak bir rafta Yüce Önderimiz Atatürk’ün zamanında buraya gelip, boza içtiği bardak var. O güne ait bardak hala cam mahfazada muhafaza edilmekte…

Fiyatlara gelirsek bardağı 3 TL, litre ile almak isterseniz 9 TL ödemeniz yeterli.

Not: Vefa Bozacısı’na girmeden önce hemen karşısında Vefa Kuruyemişcisi’ne girip sarı leblebi almayı unutmayın. Vefa’da boza sarı leblebi ile yenir :)

Caner Ulupınar

 

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...