Etiket: ucuz uçak bileti

Tek Bir Site Uçmanız İçin Yeter

Meraklısına Fırsat Haberleri

Tek Bir Site Uçmanız İçin Yeter

Yolculuğunuz nereye olursa olsun sizi en iyi imkânlarla yolculuk yapmanızı sağlayacak havayolu şirketine yönlendirecek bir internet adresiniz var. Pratik Uçak Bileti sayesinde gitmek istediğiniz her yere anında uçabileceksiniz. En kolay ve en hızlı ulaşım araçlarından biri olan uçak yolculuğunda en son fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken pratikucakbileti.com adresine giriş yapmak.

Bazı havayolları sizi istediğiniz şehirlere veya istediğiniz havayoluna, size uyan vakitlerde veya günlerde götürmek için sefer koymamış olabilir. Bunun için tüm programınızı uçak biletinize göre ayarlamanıza gerek yok. Elbet farklı bir havayolu şirketi size uyacak seferi düzenliyordur. Peki, bunun için tüm havayollarının sefer bilgilerine teker teker bakmanız mı gerekecek? Cevabı Pratikucakbileti’nde! Nereden nereye gitmek istediğinizin bilgisini girin ve hangi havayollarının size uygun seferler düzenlediğine dair listeler anında önünüze gelsin.

Yetişkinlere, çocuklara ve bebeklere özel bilet araştırması yapabildiğiniz gibi öğrenci olanlar öğrencilere özel fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Farklı havayolu şirketleri dönemsel olarak ya da belli bir süre için bazı uçuşlarında müthiş indirim fırsatları sunarlar. Siz de bunlardan yararlanmak ve anında haberdar olmak isterseniz mail bültenlerine üye olarak tüm haberleri hızlıca öğrenebilirsiniz. En ucuz fiyatlarla hem yurtiçinde hem de yurt dışında birçok ülkeye ve şehre Pratik Uçak Bileti sayesinde uçabilirsiniz.

Pratik Uçak Bileti adresinde biletinizi en uygun fiyatlarla size en uyan tarihlere göre satın alabilirsiniz. Ayrıca biletinizi online olarak görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirsiniz. Bilet bilgilerinizde herhangi bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya sormak istediğiniz sorular varsa size sürekli olarak yardıma hazır danışma hatlarımızdaki uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Biletinizi aldıktan sonra check-in işlemleri için havaalanına daha erken gitmek ve sırada beklemek istemiyorsanız online check in işlemlerinizi de Pratik Uçak Bileti üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için tek gerekli olan bilgiler PNR kodunuz ve soy isminiz. PNR kodunuz siz bileti aldığınızda mail adresinize ve cep telefonunuza ayrı ayrı gönderilir. Siz de bu koddan yararlanarak hem biletlerinizi internet üzerinden görüntüleyebilir hem de check in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

#Edinburgh

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#Edinburgh

Resim 031Herkesin bir şehirden beklentisi farklıdır. Ben kişisel olarak insanının hep sıcak olduğu, size gülümsediği ve tarihi dokusunu korumayı başarmış ve günümüzde de yaşatan yerleri severim. İşte Edinburgh böyle taş lahitlerden örülmüş gibi görünen bir başkent. Kışları dondurucu soğuklarıyla yaşayanların bir hayli tepkisini alsa da baharın gelmesiyle yemyeşil bahçeleri, rengarenk çiçekleri ve güleryüzlü İskoç halkıyla içinizi ısıtıyor. İngilizlerin o soğuk ve kendilerini beğenmiş havalarından sonra İskoçya insanı size müthiş sıcakkanlı gelecek.

Neden bilmiyorum Edinburgh’u daha farklı düşünmüştüm. Belki Belfast’ın kasveti vardı üzerimde hep erteledim oraya gitmeyi; fakat gidip gördükten sonra büyük bir pişmanlık duydum, “keşke”lerle doldum. İki ya da üç gün kaldığım bu kente doyamadım, öyle ki Türkiye’ye döndükten sonra sürekli uygun fiyatlı uçuşlar kovalamaya, alternatif rotalar yapmaya çalıştım; fakat bir türlü olduramadım.

Resim 209Edinburgh gezi kuşağımızın son durağıydı, fena halde yorulmuş ve beklentimizi minimuma indirmiş bir vaziyetteydik. Hem garip bir hüzün vardı içimizde, hem de büyük bir mutluluk. Kaldığımız hostel odası yaklaşık on kişinin kaldığı bir yerdi, bolca horlama duyduk anlayacağınız. Neyse ki şehrin ortasında yükselen kale manzarası mutsuz ve uykusuz saatleri bastırmada oldukça başarılı oldu.

Sabah hostelden çıkıp rastgele gördüğümüz bir Türk restoranında ‘’English Breakfast’’ yemeye karar verdik. Kahvaltıyı oldukça lezzetli ve başarılı bulduk. Sahibi ve Türkçe öğrettiği İngiliz eşi oldukça sempatiklerdi.

Bu arada sokakların arasında gezerken gördüğünüz ikinci el eşya satan dükkanlara uğramaktan sakı ola çekinmeyin; evet objeler biraz pahalı; fakat görmeye ve o ruhu hissetmeye kesinlikle değer.

İlk gece hostelde kalıp miskinlik yapmayı istesek de son bir gayretle küçük bir puba gidip günün viskisi olarak şirin tahtaya tebeşirle yazılmış en ucuz viskiden alalım dedik. Viskinin acı ve mayhoş tadını hiç sevmeyen ben o yumuşak tada hayran kaldım. Nitekim ‘Highland Park’ isimli viskinin gerçekten ünlü ve pahalı bir marka olduğunu sonradan öğrendik.

Bazen anın içinde kaybolur ve zamanı durdurmak istersiniz, burada geçirdiğim saatler de benim için öyle oldu, üç beş masalı küçücük bir yer olmasına rağmen canlı gayda dinlemek ve pub ruhunu yakalamak tarifsiz mutluluk yarattı.

İkinci günümüzde, bir şehri gezmenin en etkili yolunun şehir turlarına katılmak olduğunu düşündüğümüzden burda da aynı şekilde hareket etmeye karar verdik. Rehberimiz tam anlamıyla ‘Braveheart’tan fırlamış savaşçı ve özgürlükçü ruhunu bize yansıtan aynı zamanda da esprili ve sempatik uzun saçlı ellili yaşlarında biriydi.

İlk olarak mezarlıkları keşfettik. Şehrin gotik havası mezarlıklarıyla tam bir bütünlük oluşturuyor. O düzen ve yapı benim fazlasıyla hoşuma gitti. Kişiye gösterilen saygıyı kesinlikle orada hissettim.

Resim 226Devamında, J. K. Rowling’in oturup ünlü seriyi yazdığı yer olan Elephant Cafe’ye gittik. Mekanın konumunu gördükten sonra ise insan ister istemez ‘’ Ben de bu manzaraya baksam, ben de yazardım Harry Potter serisini. ’’ diye düşünmekten kendini alamıyor. Açıkçası çocukluğumdan beri tek solukta okuduğum kitapları Edinburgh’u görünce  hayal ürününden çok, gerçeklik olarak algıladım.

Akşam ise katıldığımız ‘Ghost Tour’ kesinlikle tavsiye ettiğim bir tur. Genellikle saat 21.00 gibi başlayan bu turda anlatılan cadı, kara büyü ve hayalet hikayeleri tüylerinizi diken diken ederken çıktığınız tepelerden günbatımına nazır muhteşem kareler yakalabiliyorsunuz.

Hard Rock Cafe’sini ayrı bir beğendiğimi, her şehirden olduğu gibi buradan da hatıra olarak üzerinde şehrin bir görüntüsünün ve adının yazılı olduğu Starbucks’ta satılan küçük espresso bardağımı aldığımı da eklemeliyim.

Son olarak aklınızda bulunsun, Edinburgh ‘edinbra’ diye okunuyor o diyarlarda, keza sonra anlaşılmayabilirsiniz.

Bavullar şimdiden hazırlansın, Kuzey Denizi’nin eteklerindeki ihtişamlı kale sizi çağırıyor!

Feriha Tütüncü

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız…

1 Milyon TL değerinde hediye UçuşPuan seni bekliyor!

Meraklısına Fırsat Haberleri

1 Milyon TL değerinde hediye UçuşPuan seni bekliyor!

Pegasus Plus’tan 1 milyon üye şerefine tam
1 milyon TL değerinde UçuşPuan hediye!

pegasusplus

Nisan sonuna kadar biletini flypgs.com‘dan al,
UçuşPuan zengini ol, her biletleme için 5 TL’den 1000 TL’ye varan UçuşPuan kazan.

Unutma!

Biletini alırken aynı zamanda Pegasus Plus numaran da olan cep telefonu numaranı girmelisin.

Böylece Pegasus Plus seni tanıyacak ve 3 iş günü içinde UçuşPuanlar’ın hesabına yüklenecek.

Sonra gelsin UçuşPuanlar, gitsin tatil planları!

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...