Mekan

Mekan: Kaset

boo1Beşiktaş’ta zaman geçirecek pek çok mekân var kabul. Ama şahsen ben Beşiktaş’ta yaşamaya başladıktan sonra çok daha seçici oldum. Her zaman için, farklı seçeneklere sahip olmak güzeldir tabii, ama her durum için tek bir seçeneğinizin bulunması da fena olmaz sanırım. Kaset herkese hitap eden, ancak lezzetli yiyecek bol çeşit içecek ve uygun fiyatlarıyla özellikle öğrencileri çeken bir mekân.

Kaset’i işletmecisinin “İnsanların, hayatın koşuşturmacasının ötesinde sakin bir ortamda bir araya gelerek sabahları kahvaltılarını yapabilecekleri, öğlen ve akşam yemeklerini yiyebilecekleri, çay ve kahvelerini sohbet eşliğinde yudumlayabilecekleri ve en güzeli de yaptığımız etkinliklere katılabilecekleri bir mekân hayal ettik” tarifiyle daha rahat anlayabiliriz. Kaset, işte o koşuşturmaca da sanatçısı, esnafı, öğrencisi ve iş hayatının muhtelif alanlarında çalışanlarıyla dopdolu Beşiktaş sakinlerine ve misafirlerine bir soluklanma alanı sağlıyor. Beşiktaş’ı seçme sebeplerinden biri de bu; herkese, her kesime hitap etme istekleri… 8 Ocak 2011’de açılan Kaset o günden bu yana, bu gayesini inatla sürdürüyor.

bo3 boo2Menülerindeki en ince ayrıntı,menülerinin değiştirilmesi sırasında ortaya çıkıyor. Müdavimlerinin fikirlerini ve mevsim ürünlerini dikkate alıyorlar. Bu da hem yerel hem de farklı tatlar denemeye devam etmenizi sürekli hale getirmiş oluyor. Özellikle gözüm bile açılmadan, günü Kaset’te açmamı sağlayan kahvaltısını önerebilirim. Uygun fiyat ve bahçede upuzun kahvaltı keyfi… Bir hafta sonu sabahında daha ne beklenir ki? Tabii bu cümlem sizi kandırmasın hafta içi de gidip kahvaltı etmekte özgürsünüz. Kaset’i Kaset yapan bir diğer şey de, farklı etkinlikleri; etkinliklerde özellikle bu sıcak ve samimi mekân; hem misafirleriyle birlikte olmaya, hem de sanatla yakından ilgili olmaya dikkat ediyor. Bu yolda bugüne kadar illüstrasyon sergisi, seramik-torna etkinliği, spreyle tişört boyama etkinliği gibi organizasyonlara imza attılar. Bu çalışmalarda yürütücü sanatçıların ve yine mekân müdavimlerinin katılımı etkinliklerin çok daha keyifli geçmesini sağlıyor. Yapılacak etkinlikler belirlenirken de yine fikirler alan ve sonra bunun üzerine kafa yoran Kaset elinden geldiğince çeşitli etkinlikler yapmaya çalışsa da, mekânda uygulanabilirlik ve sergileme koşulları bu etkinlikler arasından eleme yapmalarına sebep oluyor. Bir de etkinlikler önce atölye kıvamında, sonra da tadında olduğu için malzeme temini de önemli bir konu oluveriyor. Kaset işletmecilerinin size bir de önerisi var. “Sanatla buluşmayı, buluşturmayı çok seven Kaset; resim, heykel, seramik, fotoğraf, illüstrasyon gibi birçok alanda eserlerini sergilemek isteyenlere açıktır” diyorlar ve ekliyorlar: “Kısacası aklınıza gelebilecek neredeyse her sanat alanında bir şeyler yapmak isteğindeyiz ve ilgililerin bizimle  irtibata geçmesini isteriz”. Özellikle son zamanlarda film konusuna eğildikleri ve bu konuda fikir ve proje sahiplerini özellikle bekledikleri tüyosu da benden. Son olarak geçirdiğim en güzel doğum günlerinden biri kasetteydi, düzenlediğimiz bir etkinlikte bir hafta boyunca orada kahvaltıdaydık. Her birinde ilgilerini ve samimiyetlerini hiç eksik etmediler ve her türlü yardımda bulundular. Sadece çay kahveden ibaret olmayan, hem sizden bir şeyler kazanan hem de size bir şeyler katan bir yer arıyorsanız; orada yemek yemek, ders çalışmak, sohbet etmek istiyorsanız, Kaset’in kapısını şöyle bir itip içeri göz atmanızı öneriyorum. Adres şu şekilde:

Sinanpaşa mah. Selamlık cad.
No:5/1
Beşiktaş
İstanbul

Şöyle ulaşmak da makbul:
info@kaset.com.tr
0212 227 33 69
0212 227 33 69

 

 

Gözde Karahan

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...