Mekan

Mekan: Othello Kafe

945147_516319965096428_939776637_nKadıköy’ü çok iyi bilenlerimiz vardır eminim. Ben onlardan değilim gerçi. Kadıköy’e gelme sebebim çoğunlukla benden kaynaklamayan sebepler olmuştur. Ama bu sene İstanbul’daki geçmiş 4 seneme nazaran daha çok Kadıköy’deydim. Ve bu zamanların bana kattığı üç şey oldu. Bir; Moda’da çay içme keyfini öğrendim. İki, Kadıköy’de sohbetin bir nebze daha farklı olduğunu. Bir de yeri geldiğinde ders notumu bilgisayarımı alıp ders çalışmaya, yeri geldiğinde de dostlarımla oyun oynayıp kahve yapmaya gidebileceğim samimi bir mekânım oldu.
Othello koymuşlar kafenin adını. Tiyatro sevgisinden çıkmış isim ama sonra hem sevgi hem de yine ismin etkisi üst katlarına bir de tiyatro sahnesi konduruvermişler. Ben kendi adıma hiç çıkıp oyun oynamadım orda. Daha doğrusu hiçbir sahnede oyun oynamadım da. Oynanan oyunları bir de film gösterimlerini bolca izlemişliğim var. Minderlere yayılıp, içeceğini içerken filmini izlemenin zevki oldukça güzel. Kendi evime de projeksiyon alsam mı diyip, sonra nasılsa Othello’da var canım diyip vazgeçtim mesela.

Ben kendi adıma kışın americanosunu yazın ice lattesini tek geçerim de çay yanında getirilen kurabiyelerden vazgeçemeyip çay içmişliğim de yok değil. Gerçi kahve yanında gelen çikolata toplarını da es geçmemek gerek.

Yemek ve tatlıları üzerine ise sadece bol malzeme ve uygun fiyat yorumu yapabiliyorum. Ama yemekleri her damak tadına uygun ve şaşırtıcı bir şekilde neredeyse kişiye özel oluyor çoğunlukla. Salatalarında kullandıkları sosları ise hiç çekinmeden övücem hatta övdüm sayın.

Yalnız gittiğinizde canınız sıkılır diye korkacak olursanız, arkanızda güzel bir kitaplık, kapı girişinde 3 – 4 gazete ve haftalık dergilerin de sizi beklediğini unutmayın. Hoş sohbet ve arkadaş canlısı servis elemanları buna çoğunlukla izin vermiyor da zaten.

Yerini merak ettim bi bakayım derseniz, Rexx’ten aşağıya inen sokak ile Moda Caddesinin kesiştiği yerde,  Zuhal Sokak’ta 4 numarada sizleri bekliyor olacak. Kahve fincanına düşmüş, Shakespeare’in tüy kalemini gördüğünüzde bilin ki oraya varmışsınız.

İyi keyifler.

 

Gözde Karahan

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...