Etkinlik Haberleri Konser

#Birsen Tezer ile Kuş Masalı

“beni birileri yakacaksa ille de sen yak/geçip de karşıma oyna da zilleri tak” derken ki sesini üzerime yorgan diye örtmek istediğim ses. “hadi gel yanıma yetti canıma usandım” ından da yastık yaptım mı, öyle bir uyurum ki bebekler gibi… demiş ve eklemiş ” aşkı yaşayan, yansıtan kadın. müthiş bir huzur var sesinde, bizi büyüleyen. En çok da; çalsın istiyor ya kapısını, uykulu-uykusuz, hüzünlü-hüzünsüz, huzurlu-huzursuz. “gel” diyor o’na kabulümsün.” Nasıl gelirsen gel, ama bana gel”. O’nun beyaz elleri belini eksik sarsa da “olsun” diyor, “şeffaf çizdim ben zaten kendimi”. Ev boyuyor o’na ” kapısı mavi, zili deniz.” Öyle naif, öyle kabullenmiş… Çalsın da kapısını nasıl çalarsa çalsın, nasıl gelirse gelsin. Yeter ki gelsin. Öyle aşık, öyle içten…” 

Ne kadar da içten değil mi? Ne kadar da doğal, ses tonu gibi, mimikleri gibi, ahengi gibi… “Gözleri günümüzü gecemizi aydınlatan bir kadındır doğum günü olan. O kadının gözlerini dolduran insanlar vardır. İşbu insanlara mesafelerden ulaşmıyorsa sesiniz, onlar size mesafeler yüzünden seslerini ulaştıramıyorsa Birsen Tezer’in “ne tuhaf“ı o sesi duymuş gibi hissettirir.”

Onunlayken dudaklarınızda  “Başka kapılarda duruyoruz bu sabah, başka kapıların zillerini çalıyor ellerimiz, birini gece çalıyorsa, birini kuşlar çalıyor, birini gece susuyorsa, birini kuşlar çağılıyor. Sustunuz. Susmayınız, sadece boktan bir sabah bu sabah” sözlerini mırıldanıyorsunuz. Sözleri, melodisi hüznü çağrıştırır çoğu kez, itirazı olan?

Yeni bir yıla girerken, ardımızda bıraktığımız hüzünler gibi sessiz ve doyumsuz, hüzünlü ve tanısam kesin severdim diyebileceğiniz bir etkinlik bizi bekliyor. 24 Aralık 20:30’da Enka İbrahim Betil Oditoryumu’nda sizleri bekleyecek Birsen Tezer! Biz orada olacağız, haydi sizde…

beklebizi.com

Birsen Tezer – Kuş Masalı

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...