Etkinlik Haberleri Konser

SALT Beyoğlu’nda Elektronik Müzik Günleri

Elektronik Müzik Günleri

Başak Günak “Ah! Kosmos”

29 Ekim, 19.00 

SALT Beyoğlu, Açık Sinema

Ömer Sarıgedik’in ilk kapsamlı solo elektronik performansı, Katsuhiro Otomo’nun 1988 yapımı Akira filminin ana karakterinden esinle post-geleneksel ile IDM türleri arasında distopik bir gezintiyi anlatır. Tetsuo karakteriyle birebir bağlantı kuran Sarıgedik, bunu duysal ve görsel bir eksende dinleyiciyle paylaşır. Performans, Sarıgedik’in yakında yayımlanacak olan üçüncü albümünden izler de taşımaktadır.

Ömer Sarıgedik 2005’ten bu yana tiyatrolar, güncel sanat mecraları ve duysal-görsel medya kanallarında ses tasarımı çalışmaları yürütüyor; noise, IDM, glitch, abstract ve karakteristik sesini oluşturan sampling gibi alt türleri kullanarak DJ set ve radyo programlarına devam ediyor. İlk albümü 2011’de Müzik Hayvanı etiketiyle çıkan, ikinci albümü yine aynı plak şirketinden remix olarak yayımlanan Sarıgedik, kendi elektronik müzik işlerini “oemr” adı altında sürdürüyor. Ayrıca, EP formatındaki işleri ve ikinci albümleri Japonya’da yayımlanan Yakaza Ensemble adlı grubuyla “new world music” türü altında çalışıyor.

Giriş ücretsizdir.

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...