Mekan

Farklı bir yer mi arıyorsunuz? Adres: Nöbetçi Kültür Kafe

Beşiktaş’ta civardaki üniversitelerden kaynaklı çok sayıda öğrenciye rastlamak mümkündür. Fakat maalesef ki onların dostu olan çok sayıda mekâna rastlamak o kadar da mümkün değildir. Ne mutlu ki  “Nöbetçi Kültür Kafe” bu sorunu görmüş ve hem öğrencilere hem de sosyal ve kültürel meselelere ilgili/duyarlı her yaştan insana derman olacak bir mekân açmış.nöbetçi kafe 2

Kültür Kafe’den adımınızı atar atmaz değişik bir yer olduğunu hissediyorsunuz. Duvardaki Dostoyevski, Mevlana yazıları cam bir kitaplık içinde bulunan Kuran-i Kerim ve Lenin kitabı aslında size girer girmez mesajını çoktan vermiş oluyor. Kafe demeğe dilimin varmadığı, bir kafeden çok daha fazla mana içeren bu mekânda sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor: film okumaları, dans seansları ya da kendinizin düzenleyeceği herhangi bir etkinlik… Bana sorarsanız, burası fiziksel bir alan sağlamaktan öte sosyal ve kültürel bir alan yaratarak ruhunuzun kafe ihtiyacını karşılıyor gibi… Üstelik fiyatlar da oldukça uygun .. Hele öğrenci iseniz size % 20 indiriminiz siz söylemeden yapılıyor..

nöbetçi kafeArkadaşınızla buluşup, Beşiktaş’ın gürültüsünden kurtulmak, kitap okumak, mekândaki barkovizyondan yararlanarak toplantılarınızı gerçekleştirmek ya da ders çalışmak istediğinizde buraya gidebilirsiniz. Siz konuşurken sipariş verin diye gözünüzü üzerinize diken çalışanlar olmadan sakin huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Tüketimin ve rantın bu kadar önemli hale geldiği 21. yüzyıla inat böyle bir mekan açma erdemini gösterdiği için mekanın sahibine teşekkürlerimizi sunuyor ve uzun bir müddet bu mekânın Beşiktaş’ta nöbet tutmasını diliyoruz.

Dipnot:
Facebook sayfasında kafede düzenlenen etkinliklere, güzel yazılara veya sözlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sahibinin dilinden mekânı anlamak için aşağıdaki yazıyı okumanızı öneririm: http://blog.radikal.com.tr/yemek-tarifleri-mekan-onerileri/besiktasta-bir-kultur-kafe-66072

Facebook: https://www.facebook.com/nobetcikulturkafe

Twitter:https://twitter.com/nobetcikafe

Betül Doğru

Gezmeyi seven biri işte....

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...