Mekan

#Minicity: Hızlandırılmış Türkiye turu

minicity genelBir saatte Türkiye’yi gezmek istermiydiniz ? Edirne’den Ağrı’ya , Trabzon’dan Antalya’ya figür olmuş yapıları görmek ve  tarihlerini öğrenmek ister  miydiniz ? Üstelik bunların hepsini bir saat içinde yapabilirsiniz desem… Bunun için yolculuğumuz Antalya ‘da Konyaaltı Plajı’nın orada bulunan Minicity’e oluyor.

Antalya’nın yaz sıcağında alanı gezmek insanı oldukça yoruyor. Ben yanlış bir zamanla yapıp alanı öğle sıcağında gezdim.  Antik çağlardan günümüze binlerce  yıllık Anadolu Uygarlıkları’nın en seçkin mimari eserlerinin minyatürleri sizi bekliyor.

Yaklaşık bir buçuk saatte Mimar Sinan’ın Selimiye’si ile başlayan  gezimiz  Side Apollon Tapınağı ile son buluyor. Eserler gerçeklerinin 1/25 oranında küçültülmüş ve  her birinin hikayesi çeşitli dillerde ziyaretçilere sunuluyor.

Minicity her gün saat 8:00’dan  19:00’a kadar ziyarete açık. Alan içerisinde bulunan restaurantlarda dilerseniz güzel bir yemek yiyebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.Bilet ücretinin son derece uygun olduğu eğlence ve kültür merkezine giriş yalnızca 5 TL. Eğer 7-12 yaş arasında kardeşiniz veya çocuğunuz var ise onlar için yalnızca 2 TL ve 0-6 yaş arası için ise ücretsiz.

beklebizi.com

Gezmeyi ve keşfetmeyi seven birkaç arkadaş bir araya geldik sevdiğimiz yerleri paylaşıyoruz. Bekleyin bizi; gezip gezip yazacağız...

Leave a Comment

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...