Etiket: İstanbul Kongre Merkezi

Avea Sıra Dışı Konserleri: Farid Farjad

Etkinlik Haberleri Konser

Avea Sıra Dışı Konserleri: Farid Farjad

Ekran Resmi 2014-02-03 21.19.00Avea Sıra Dışı Konserleri, 28 Şubat’ta keman ustası Farid Farjad ile devam ediyor. Türkiye’de “kemanı ağlatan adam” olarak bilinen Fars asıllı ABD vatandaşı Farid Farjad, 1966 yılında Tahran Müzik Konservatuarı’nda klasik müzik üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan sonraki dönemde Tahran Senfoni Orkestrası’nda önemli görevler alan Farjad, Fars halk müziğinde çok derin bir birikime sahip oldu ve keman ile Batı klasik müziği üzerinde de çalışmalarda bulundu. Sanatçının Batı klasik müziği üzerindeki çalışmaları, Fars müziğinin gelişiminde büyük öneme sahiptir. Şu anda dünya üzerindeki en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farid Farjad, “An Roozha I”, “An Roozha II”, “An Roozha III”, “An Roozha IV”, “An Roozha V” olmak üzere beş albümlük albüm serisi yayımldı. Sanatçının eserleri ayrıca, “Golha Orkestrası” adlı kolektif bir albümde yer aldı. – Avea kullanıcılarına %20 indirim uygulanacaktır.

Itzhak Perlman Türkiye’ye Geliyor!

Etkinlik Haberleri Konser

Itzhak Perlman Türkiye’ye Geliyor!

itzhak_perlman_0120. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman, Yapı Kredi ana sponsorluğunda, 29 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde vereceği konser için tekrar Türkiye’ye geliyor.

Geçtiğimiz aylarda yine Yapı Kredi sponsorluğunda İstanbul’da konser veren virtüözün tüm biletleri kısa zamanda tükenmişti.

Her gittiği ülkede yoğun ilgiyle karşılaşarak konser biletleri aylar öncesinden tükenen, Schindler’in Listesi filminden de tanınan Itzhak Perlman İstanbul’da müzik severlere unutulmaz dakikalar yaşatacak!

Continue reading “Itzhak Perlman Türkiye’ye Geliyor!” »

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...