Etiket: nice kenti

#Nice: Cote d’Azur

Gezi Notları Yurtdışı Gezileri

#Nice: Cote d’Azur

 

 

İstanbul’dan 3 saatlik bir uçuş sonunda Cote d’azur havalimanına vardık, güzel bir detay ise karaya inerken adeta denizlerin üzerine iniyorsunuz!

kiss and fly :)

Havalimanı denize sıfır. Buraya 2 havayolu şirketi İstanbul’dan direkt uçuş sağlıyor, bunlardan biri Türk Hava Yolları; diğeri  ise Air France. Havalimanı şehir merkezine çok yakın. Nice derli toplu bir şehir olduğundan ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi temin edebilirim. Terminalden çıkışta otobüs tabelalarını takip ederseniz  şehre giden otobüslerden birine atlayabilirsiniz veya taksiyi tercih edebilirsiniz. Eğer tren garına yakın bir otele yerleşecekseniz, taksi yaklaşık 20-25 Euro tutuyor. Daha uygun bir taşıma tercih etmek istiyorsanız ve yükünüz de kolay taşınabilecek ayarda ise ana caddeye kadar yürüyüp (100 m) buradan 200 numaralı otobüse binebilirsiniz (1 euro) ve Massena Meydanı’na kadar gidebilirsiniz.

Nice, Cote d’Azur turunuzu gerçekleştirebileceğiniz eşsiz bir durak; 4-5 gününüzü ayırıp tüm bölgeyi keşfedebilirsiniz ama tabi tamamen sindirmek isterseniz daha fazla kalmanızı tavsiye ederim. Tren ve otobüslerle dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz; Monaco, Menton, Antibes-Juan les Pins, Cannes, Grasse, Saint-Paul de Vence gibi… Bu yerlerden gelecek yazılarımda ayrıntılı olarak söz ediyor olacağım :)… Continue reading “#Nice: Cote d’Azur” »

error: Upps Yanlış Yerdesiniz...